Son Dakika

Nisan 16 2024 | Salı
YAŞAM

15 Temmuz şehidinin annesine hazin uğurlama!

Tirebolulu şehit İsmail Kefal’in ölen annesi Nurten Kefal için Karademir Köyünde düzenlenen Cenaze Törenine Giresun Valisi Sarıfakıoğulları’da katıldı…

Tirebolulu şehit İsmail Kefal’in annesi Nurten Kefal (53), geçirdiği rahatsızlık sonucu yatmakta olduğu hastanede hayatını kaybederek, 15 Temmuz’da İstanbul’da şehit düşerek toprağa düşen biricik evladına kavuştu.

Bir süreden beri solunum yetmezliği nedeniyle önce Tirebolu Devlet Hastanesi’nde tedavi gören ve daha sonra Giresun Devlet Hastanesine kaldırılan şehit annesi Nurten Kefal, 12 Şubat Pazartesi günü hastanede son nefesini verdi. Şehit annesi Kefal için 13 Şubat Salı günü Karademir Köyünde hazin bir Cenaze Töreni düzenlendi. Şehit annesinin cenazesine; Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ile Tirebolu Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Güce Belediye Başkanı Aytekin Geçgel, Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu, İl Müftüsü Muhittin Oral gibi mülki amirlerle, siyasi parti başkanları ve vatandaşlar katıldı.

15 Temmuz şehidi İsmail Kefal’in annesi Nurten Kefal’in cenazesi, 13 Şubat Salı günü İkindi Namazının ardından İl Müftüsü Oral tarafından kıldırılan namazdan sonra Karademir Köyü Mezarlığında toprağa verilirken; naaşı da oğlunun hemen yanı başına defnedildi. Merhumeye Allah’tan rahmet, kederli ailesine de başsağlığı dileriz. Mekanı cennet olsun..!

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler