300 kişilik yurt için ilk kazma vuruldu… - YAŞAM | Tirebolu Ekspress Haber

300 kişilik yurt için ilk kazma vuruldu…


Tirebolu’ya yapılacak yurt binası için Hamam Mahallesinde tahsis edilen arazide sondaj çalışmaları başladı…

Tirebolu Hamam Mahallesinde hayırsever ve eğitim gönüllüsü hemşerimiz Reyhan İnanç tarafından bağışlanan arazi üzerine yapılacak yurt binası için ilk adım atıldı ve söz konusu arazide sondaj çalışmalarına başlandı.

İlçemizdeki yüksek okullarda öğrenim gören öğrencilerin barınma sorununu önemli ölçüde çözümleyecek olan 300 kişilik yurt için, eski Belediye Başkanı Burhan Takır döneminde yapılan protokol, uzun bir süreden sonra işlerliğe konulurken; şimdiki başkan Abdullah Karapıçak’ın girişimleri sonucu, yurdun yapım aşamasına gelindi. Bu karar ilçede büyük memnunluk yaratırken; Belediye Başkanı Karapıçak, sondaj çalışmaları yapılan arazi üzerinde incelemelerde bulundu.

Yaklaşık 500 dönümlük arazi üzerine kurulacak olan 300 kişilik yurt binasının kısa sürede yapılarak hizmete sokulacağını ifade eden Belediye Başkanı Karapıçak, “İlçemizdeki yüksek okul öğrencilerinin barınma sorununu önemli ölçüde çözecek olan yurt binamızın tamamlanmasıyla, hem Hamam Mahallemiz ve hem de Tirebolu, eski hareketli günlerine dönecektir. İlçemize yurt binası yapımı için belediyemize arsasını bağışlayan ve dolayısıyla eğitime büyük katkıda bulunacak olan çok kıymetli büyüğümüz ve hayırsever teyzemiz Reyhan İnanç hanımefendiye bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek, yeni yurt binasının ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.