Ak Parti Tirebolu İlçe Başkanı değişiyor (mu?) - SİYASET | Tirebolu Ekspress Haber

Ak Parti Tirebolu İlçe Başkanı değişiyor (mu?)


31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde elindeki Belediye Başkanlığını kaybeden Tirebolu Ak Parti’de, sıcak gelişmeler olduğu gözleniyor…

Geride bıraktığımız Mart ayı sonunda yapılan Yerel Seçimlerde Belediye Başkanlığını kaybeden Tirebolu Ak Parti’de bir süredir devam eden sessizlik nihayet bozulurken, İlçe Teşkilatında sıcak gelişmeler olduğu ileri sürülüyor.

Seçim bittikten sonra Tirebolu Ak Parti Teşkilatında yaşanan sessizlik, 26 Nisan Cuma günü ilçeye gelen Milletvekili Cemal Öztürk’ün yaptığı değerlendirme toplantısıyla sona ererken; 31 Mart’ta Belediye Başkanlığını muhalefete kaptıran Ak Parti’de teşkilat bazında değişikliğe gidilmesi yönünde tavır alındığı ve mevcut İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya’nın yerine başka isimlerin ortaya atıldığı gözlemleniyor. Geçen hafta sonu Tirebolu Ak Parti İlçe Teşkilatını ziyaret eden ve kalabalık bir partili grubuyla değerlendirme toplantısı yapan Milletvekili Öztürk’ün, 31 Mart seçimlerinde Tirebolu’da alınan sonuçların parti olarak çok iyi analiz edilmesi yönünde önemli noktalara değindiği kaydedilirken; İlçe Başkanlığı için kamuoyunda dillendirilen 3 ismin Giresun’a çağrılacağı bildirildi.

Tirebolu’da Ak Parti İlçe Teşkilatı’nın yenilenmesi amacıyla ortaya isimleri atılan eski İl Genel Meclisi üyeleri Halil Aydın ve Resul Özdemir ile Yaşar Dikmen’in, Giresun’a çağrılacağı  öne sürülürken; bu 3 isimden birinin İlçe Başkanı olarak göreve getirileceği iddia ediliyor. Sıcak gelişmeler yaşanan Tirebolu Ak Parti’de, nasıl bir değişim olacağı ve kimlerin yönetime getirileceği merakla bekleniyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir