Ak Parti’de Giresun’dan 33 aday adayı var! - SİYASET | Tirebolu Ekspress Haber

Ak Parti’de Giresun’dan 33 aday adayı var!


Aday adayları arasında temayül yoklamasıyla başlayan vekillik yarışında, Tirebolu’dan 2 isim Mehmet Domaç ve Tayip Kardeş’de yer alıyor…

24 Haziran’da yapılacak erken seçim öncesi aday adaylığı başvurularını tamamlayan Ak Partide temayül heyecanı yaşanıyor. Ak Parti’nin Giresun’daki başvuru sayısı 33’u bulurken; bu isimler arasında ilçemiz Tirebolu’dan 2 isim yer alıyor. Tirebolu’da partiden aday adaylığını açıklayan Tayip Kardeş’ten sonra, eski vekillerden Mehmet Domaç’da seçimlere bu kez Giresun’dan katılmak için müracaatta bulundu.

Toplam 4 milletvekili çıkaracak olan Giresun’da Ak Parti’den aday adaylığı başvurusunu yapan 33 ismin dosyaları Genel Merkeze gönderilmiş olup, bu adaylar için 5 ve 7 Mayıs’ta temayül yoklaması yapılacak. Temayül yoklaması sonunda 4 gün boyunca yapılacak alt komisyon çalışmalarının ardından, ilgili komisyonlar 11 Mayıs’ta raporlarını teslim edecek. Ara komisyon çalışmaları 2 gün sürecek ve hazırlanan raporların teslimatından sonra 15 Mayıs’ta üst kurul çalışmaları başlayacak. Ak Parti’deki üst kurul çalışmaları 6 gün boyunca devam edecek ve milletvekili kesin aday listeleri; temayül, anket ve Genel Merkez mülakatının ardından 21 Mayıs’ta YSK’ya teslim edilecek. Ak Parti’de 22 Mayıs Salı günü de aday tanıtım toplantısı yapılacak.

Ak Parti’de Giresun Milletvekilliği için temayül yoklamasına katılan 33 isim şu şekilde açıklandı: Nurettin Canikli,  Sabri Öztürk, Cemal Öztürk, Abdullah Güney, Hasan Ekmen, Adnan Sağlık, Mehmet Geldi, A. Mürşit Gürel, Serdar Demirkan, Özgür Okusal, Turhan Alçelik, Bahtiyar Hüsem, Filiz Uzun, Mehmet Domaç, Ercan Türk, Dursun Karahasan, Yılmaz Can, Tamer Tamdoğan, Ömer Karahasan, Mehmet Kostakoğlu, Şeyma Tekin Memiş, Tayip Kardeş, Adem Tatlı, Kadir Aydın, Cihan Harman, Abdülsamed Mercan, Mehmet Küçük, Salih Yılmaz, Ayhan Akten, S. Servet Bozbağ, Bahtiyar Yıldız, Bilal Hayta ve Ahmet Yılmaz.