Ak Parti’de İlçe Başkanı kim olacak? | Tirebolu Ekspress Haber

Ak Parti’de İlçe Başkanı kim olacak?

Hafta içinde Tirebolu’yu ve teşkilatı ziyaret eden Ak Parti Zonguldak Milletvekili ve Bölge Koordinatörü Polat Türkmen, Tirebolu İlçe Başkanlığı için 3 ismin CV’lerini alarak Ankara’ya götürdü…

Hasan Durmuşkaya’nın istifa etmesinden sonra boşalan Tirebolu Ak Parti İlçe Başkanlığı görevine kimin atanacağı ilçede merak konusu olurken; hafta içinde Tirebolu’ya gelen Ak Parti Zonguldak Milletvekili ve Bölge Koordinatörü Polat Türkmen, ilçede bir dizi incelemelerde bulundu.

Tirebolu’da Ak Parti İlçe Başkanlığı’na atanacak isim ya da isimlerin tespit edilmesi amacıyla ilçede önce esnafları dolaşan ve geçmiş dönemlerdeki ilçe başkanlarıyla da biraraya gelen Bölge Koordinatörü Türkmen, daha sonra parti lokalinde geniş kapsamlı bir istişare toplantısı yaptı. Bu toplantıda İl Genel Meclisi, Belediye Meclisi üyeleriyle, İlçe Gençlik ve Kadın Kolları Başkanları, partinin yönetim kurulu üyeleri, partinin köy ve mahalle başkanları ile geçmiş dönemdeki ilçe başkanları ve şu anda İlçe Başkanlığına vekalet eden Yusuf Bayrak’da hazır bulundu.

Ak Parti Teşkilatı’nda ve esnaf kesiminde yapılan istişareler sonunda, İlçe Başkanlığı için belirlenen 3 ismin CV’lerini alan Türkmen, Ankara’nın yolunu tuttu. Ak Parti Tirebolu İlçe Başkanlığı için ortaya çıkarılan 3 ismin Yusuf Bayrak, Yaşar Dikmen ve Enver Yiğit olduğu ifade edilirken; bu isimlerin önümüzdeki günlerde Genel Merkeze çağrılacağı bildirildi. Genel Merkezde yapılacak incelemeler sonucu zikredilen 3 isimden birinin Tirebolu Ak Parti İlçe Başkanı olarak atamasının yapılacağı öğrenilmiş olup, görevlendirme işleminin de en kısa zamanda gerçekleşeceği ifade edildi. Tirebolu kamuoyu, Ak Parti’de kimin İlçe Başkanı olacağını merakla bekliyor. Başkanlığa aday gösterilen 3 isme de hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir