Ali Haydar Öner’in ölümü hepimizi üzdü! - YAŞAM | Tirebolu Ekspress Haber

Ali Haydar Öner’in ölümü hepimizi üzdü!


24.Dönem CHP İsparta Milletvekili ve eski valilerden Ali Haydar Öner (70), 8 Nisan Pazar sabahı Ankara’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi..!

Bir dönemler ilçemiz Tirebolu’da Kaymakamlık ve ilimiz Giresun’da da Valilik yapan eski bürokratlardan Ali Haydar Öner’in, yakalandığı amansız hastalık sonucu ölümü, Tirebolu ve Giresun’da olduğu gibi, tüm Türkiye’de büyük üzüntü yarattı.

Aslen Adana Tufanbeyli ilçesi nüfusuna kayıtlı olup, 1948 yılında Kayseri Sarız’da doğan Öner, 1971-72 döneminde Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olduktan sonra, yurdun çeşitli yerlerinde başarıyla görev yaptı. Bir zamanlar Tirebolu Kaymakamlığı da yapan ve daha sonra çeşitli illerde Valilik görevinde de bulunan Öner (70), 24. Dönem CHP İsparta Milletvekilliği de yapmıştı. İlk eşi öldükten sonra ikinci evliliğini de yapan Öner; memuriyet yaşamı boyunca ülkemize, ilimize ve ilçemize pek çok hizmetlerde bulunmuş, namuslu, dürüst, devletin çıkarlarını ön planda tutan örnek bir bürokrat olarak tanınıyordu. Görevinde gösterdiği başarılı hizmetlerinden dolayı çok sayıda takdirnameler alan ve siyaset ayırımı yapmadan devletine uzun yıllar hizmet eden sevilen bürokrat Ali Haydar Öner, yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle Ankara’da tedavi görüyordu. 8 Nisan Pazar günü sabahı erken saatlerde tedavi gördüğü hastanede yaşama veda eden talihsiz devlet adamı Öner’in cenazesi, 9 Nisan Pazartesi günü Ankara’da toprağa verilecek.

Öner için 9 Nisan’da TBMM’de Cenaze Töreni düzenlenecek olup, buradaki törenden sonra naaşı Ankara Kocatepe Camiine götürülerek, Öğle Namazını müteakip kılınacak Cenaze Namazından sonra Karşıyaka Mezarlığında defnedilecek. Tirebolu Ekspres Ailesi olarak mümtaz insan ve örnek devlet adamı Öner’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet, ruhu şadolsun…