Almanya’da öldü, Tirebolu’da toprağa verildi! - YAŞAM | Tirebolu Ekspress Haber

Almanya’da öldü, Tirebolu’da toprağa verildi!


Yıllardır Almanya’da çalışan Tirebolulu Köksal Ailesinin sevilen simalarından Rahmi Köksal (55), geçirdiği kalp krizi sonucu hayata veda ederek, ailesini ve sevenlerini üzdü..!

Uzun yıllar Almanya’da çalışmakta olan Tirebolulu Köksal Ailesinin sevilen simalarından Rahmi Köksal (55), 12 Ağustos Pazar günü evinde geçirdiği ani kalp krizi sonucu yaşama veda etti ve sevenlerini üzüntüye boğdu.

Almanya’da işçi olarak girdiği Volkswagen Firmasında son dönemlerde yönetici olarak görev yapan evli ve 2 kız çocuğu babası Rahmi Köksal, 12 Ağustos Pazar günü evinde geçirdiği ani kalp krizi sonucu hastaneye kaldırıldı, talihsiz gurbetçi yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata dödürülemedi ve ayni gün saat 12 sıralarında hastanede yaşama veda etti. Yaklaşık 38 yıldır Almanya’da çalışan Rahmi Köksal, Tirebolu’nun Yaraş (Ortaköy) nüfusuna kayıtlı olup, Tirebolu ADD Derneği Başkanı emekli öğretmen Bahri Köksal ve ilçe esnaflarından Fahri Köksal’ın küçük kardeşleriydi.

Almanya’da 12 Ağustos Pazar günü yaşama veda eden talihsiz gurbetçi Rahmi Köksal’ın cenazesi, sigortadaki prosedürler nedeniyle memleketi Tirebolu’ya ancak 15 Ağustos Çarşamba günü getirilebildi. 2 kız çocuğu babası Rahmi Köksal’ın naaşı, Yeniköy Mahallesinde oturan büyük ağabeysi Bahri Köksal ve biricik ablası Ayşe Göbel’in evlerinin bulunduğu caddeye getirilirken; Orman İşletme Müdürlüğü girişindeki sokakta toplanan yakınları göz yaşı döktü. Talihsiz gurbetçi için İkindi Namazı öncesinde Orman İşletme Müdürlüğü yolundaki caddede helallik alındı. Daha sonra naaşı Yeniköy Mahallesi Camii avlusuna getirildi ve İkindi Namazını müteakip kılınan Cenaze Namazından sonra doğum yeri olan Yaraş (Ortaköye) götürüldü.

Genç denebilecek yaşta ölümüyle Köksal Ailesini ve sevenlerini yasa boğan Rahmi Köksal’ın cenazesi, 15 Ağustos Çarşamba günü saat 17:15 sıralarında Ortaköy Köyünde göz yaşları arasında toprağa verildi. Tirebolu Ekspres Ailesi olarak merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.