Altunsu, Akınspor’dan rövanşı aldı: 4-0 - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Altunsu, Akınspor’dan rövanşı aldı: 4-0


Giresun İkinci Amatör Küme A Grubunda şampiyonluk mücadelesi veren Tirebolu temsilcisi, ilk yarıda evinde yenemediği Akınspor’u Giresun’da mağlup etmeyi başardı…

Giresun İkinci Amatör Küme Futbol Liginde mücadele eden Tirebolu temsilcisi Altunsu, ilk yarıda kendi sahasında yenemediği ve golsüz berabere kaldığı Akınspor’u, Giresun’daki rövanşta  yenmeyi başardı. Ligin bitimine 2 hafta kala grubun gizli lideri olarak gözüken Altunsu’ya, 3 puan ve farklı galibiyet getiren goller Barış Melemez (2), İzzet Kıbık ve İbrahim Yılmaz’dan geldi.

A Grubunda şu anda lider konumda bulunan Boztekkespor’dan 2 puan geride olan ve bir maç eksiğiyle 28 puanla ikinci sırada yer alan Altunsu, 20 Mayıs Pazar günü Giresun’da renktaşı Akınspor ile karşılaştı. Ligdeki iddiasından uzaklaşan Akınspor maça gençlerden kurulu bir kadroyla çıkarken; her şeye rağmen işi sıkı tutan Güven Karaman’ın öğrencileri, her iki yarıda buldukları 2’şer golle sahadan 4-0 gibi net bir skorla galip ayrıldılar. Tirebolu temsilcisi Altunsu’da ilk yarıdaki goller tecrübeli krampon Barış Melemez’den gelirken; ikinci yarıda da genç oyuncular sahneye çıktı ve İzzet Kıbık ile İbrahim Yılmaz’ın birer golü maçın skorunu tayin etti.

Lideri takibini sürdüren ve grubun gizli lideri konumunda olan Altunsu, 27 Mayıs Pazar günü Tirebolu’da sezonun son maçına çıkacak ve Giresun temsilcisi Darıköyspor’u ağırlayacak. Altunsu, ligin son haftasında  Giresun’da Boztekke ile final maçına çıkacak olup, grubun şampiyonluk düğümü bu maçta çözülecek.