Altunsu, çıkmayı yine beceremedi: 1-2 - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Altunsu, çıkmayı yine beceremedi: 1-2


Normal sezonu grubunda lider kapayan ve 4’lü play-off’a kalan Tirebolu temsilcisi, play-off’taki ikinci maçında da yenilerek, bir üst kümeye çıkma şansını kaybetti..!

Giresun İkinci Amatör Küme Futbol Liginde geride kalan sezona mutlak şampiyonluk hedefiyle giren ve iki gruplu ligde normal sezonu lider olarak kapayan Altunsu, 4’lü play-off’taki ilk iki maçında sıfır çekti ve böylece bir üst kümeye çıkma şansını da kaybetti.

Tirebolu temsilcisi Altunsu, 2018-2019 sezonunda yer aldığı A Grubunda lider olarak play-off’a kalmıştı. Play-off grubunda ilk maçını bir hafta önce Bulancak temsilcisi Ali Durağıspor ile yapan Altunsu, rakibine 3-1 yenilmişti. Play-off’taki ikinci maçını 9 Haziran Pazar günü Giresun temsilcisi Kayadibispor ile oynayan Sarı-Lacivertliler, iyi bir oyun sergiledikleri bu maçtan da yenilgiyle ayrıldılar. Giresun 15 Temmuz Spor Kompleksinde oynanan maçın ilk devresini 1-0 yenik kapayan Altunsu, ikinci yarıda İbrahim Çolak’ın golüyle beraberliği sağladı. Galibiyet için kendisine gerekli golü bir türlü atamayan temsilcimiz, Kayadibi’nin ikinci golüne de engel olamadı ve sahadan 2-1 yenik ayrılarak, lige havlu attı. Altunsu, ikinci yarıda İbrahim Yılmaz’ın kırmızı kart görmesiyle maçı 10 kişi tamamladı.

Giresun İkinci Amatör Kümede play-off’ta oynadıkları iki maçı da kazanan Ali Durağıspor ile Kayadibispor takımları bir üst kümeye çıkmayı garantilerken; 16 Haziran’da oynanacak Çınarlar-Altunsu maçının hiçbir önemi kalmadı. Bir önceki sezon da play-off’ta kaybeden Altunsu, bir üst kümeye çıkma şansını yine başka bahara bıraktı.