Son Dakika

Haziran 15 2024 | Cumartesi
SPOR

Altunsu, fırsat tepti: 1-1

Tirebolu İlçe Stadı’nda kart yağmurunun yaşandığı tansiyonu yüksek maçta, ev sahibi Altunsu, sahada 9 kişi kalan lider Çınarlarspor karşısında mutlak bir galibiyeti kaçırdı…

Giresun Birinci Amatör Küme Futbol Liginde zirveyi yakından ilgilendiren kritik maçta, Tirebolu temsilcisi Altunsu, eline geçirdiği önemli bir fırsatı değerlendiremedi ve lider Çınarlaspor ile 1-1 berabere kaldı. Tirebolu İlçe Stadı’nda 15 Ocak Pazar günü oynanan ve kart yağmuru altında geçen gergin maçta, konuk ekip mücadeleyi 9 kişiyle tamamlarken; Altunsu’dan da 1 oyuncu kırmızı kart gördü.Lider Çınarlar karşısına mutlak galibiyet ve aradaki puan farkını azaltmak için çıkan Tirebolu temsilcisi Altunsu, dolu tribünler önünde oynanan maçta gol yollarında etkili olamazken; konuk ekip 38’nci dakikada kaptanı Ünal Usta’nın karambolde attığı golle 1-0 öne geçti ve bu golle ilk yarıyı galip kapadı. İkinci yarısı bir hayli gergin geçen mücadelenin 71’nci dakikasında ev sahibi Altunsu, golcü oyuncusu Ümit Gündüz’ün attığı golle beraberliği yakaladı. Bundan sonraki dakikalarda lider takımın kulübesindeki gerginlik saha içine de yansıyınca, maçta kartlar yağmur gibi yağmaya başladı ve 75’de Çınarlarspor’da kaptan Ünal Usta, kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Sahadaki oyuncuları zapt etmekte zorluk çeken ve her iki takım oyuncularına da çok sayıda sarı kart gösteren orta hakem Çetin, kendisine sürekli itirazda bulunan Çınarlarspor antrenörü Mustafa İnce’yi de saha dışı etti. Giderek daha da gerginleşen oyunun 79’ncu dakikasında ev sahibi ekipten Mesut Yılmaz kırmızı kartla cezalandırıldı ve takımlar sahada 10’ar kişi kaldı. Futboldan ziyade bir kör dövüşü haline dönüşen maçın 85’nci dakikasında konuk takımdan Fırat Uçarkuş’da kırmızı kart görürken, Çınarlar kulübesinin tepkisi maçı iyice gerginleşmesine ve yeni kırmızı kartlara neden oldu ve konuk takım kulübesinde yönetici kalmadı. Sakatlıklar ve duraklamalar nedeniyle 15 dakikalık uzatma verilen oyunda Altunsu, sahada bir kişi fazla bulunmasına rağmen, kendisini galibiyete taşıyacak golü bir türlü atamadı ve bu gergin mücadele 1-1’lik eşitlikle sona erdi. Çınarlarsporlu teknik adam ve yöneticiler maçtan sonra hakemlere büyük tepki gösterirken; hakemler sahayı polis kontrolü altında terk ettiler. Centilmenlik ve sportmenlikten bir hayli uzak görüntülerin yaşandığı Altunsu-Çınarlar maçıyla ilgili bakalım ne gibi kararlar alınacak diyerek, bu gergin maçın teknik analiziyle notlarımızı bitiriyoruz.HAKEMLER: Salih Çetin 2, Zahit Sapan 2, Emre Okay 2.

ALTUNSU: Uğur 2 – Bilal 1 (Murat 1), Erkan 3, Erdi 2, Mesut 1 – Berzan 2, Samet 2 (Batuhan Meşe 2), Hüseyin Takır 2, Y. Ziya 2 – Ümit Gündüz 3, Recep Yakup 2.

ÇINARLARSPOR: Emrah 3 – Sedat 2, Sertan 2, Furkan Can 3 (Uğur 2), Oğuzhan 2 (Çağatay 2) – Hakan 2 (Mert 2), Tunahan 2, Ünal Usta 3, Çağlar 3, Tugay 2 (Hacı 1) – Fırat 2.

SARI KARTLAR: Berzan, Ümit ve Murat (Altunsu); Oğuzhan, Tunahan, Fırat (Çınarlarspor).

KIRMIZI KARTLAR: Ünal ve Fırat (Çınarlarspor); Mesut Yılmaz (Altunsu).

GOLLER: Dk. 28 Ünal Usta, dk. 71 Ümit Gündüz (Altunsu: 1 – Çınarlarspor: 1).

                                                                      (Mahmut BORA-Tirebolu Ekspres/TİREBOLU)

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler