Altunsu, güle-oynaya kazandı: 7-0 - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Altunsu, güle-oynaya kazandı: 7-0


Giresun 2. Amatör Küme A Grubunun gizli lideri Tirebolu temsilcisi Altunsu, ikinci yarıdaki ilk maçında zayıf rakibi Güce Belediyespor’u farklı yenerek, puanını 19’a çıkardı…

Giresun İkinci Amatör Küme A Grubunda mücadele veren Tirebolu temsilcisi Altunsu, ikinci yarıdaki ilk maçını evinde Güce Belediyespor ile oynadı ve sahadan 7-0 gibi farklı skorla galip ayrıldı.

Tirebolu İlçe Stadında 29 Nisan Pazar günü oynanan maçta, zayıf rakibi Güce Belediyespor karşısında kendisini fazla sıkmayan grubun gizli lideri Altunsu, güle oynaya kazandığı mücadeleden 7-0’lık skorla galip ayrılırken; Sarı-Lacivertli ekipte ikinci yarıda  şans bulan İbrahim Yılmaz, attığı 3 golle hattrik yaptı. Vasat tempoda oynanan maçın ilk golü 8’nci dakikada İzzet’ten geldi. Uzun bir süre gol olmayan oyunda 40’ncı dakikada Erkan Saka’nın golüyle skoru 2-0 yapan Altunsu’da, ilk yarıda son sözü söyleyen Yakup takımının 3’ncü golünü kaydetti ve bu golle devre 3-0 kapandı.

Antrenör Güven Karaman’ın öğrencileri, ikinci yarıda da tempoyu fazla yükseltmediler ve rahat bir şekilde sürdükleri oyundan 7-0’lık galibiyetle ayrılırlarken; bu yarıda sahaya alınan İbrahim Yılmaz, attığı 3 golle maçın kahramanı oldu. Genç oyuncu, Altunsu’nun farka gittiği maçta 47’nci dakikada skoru 4-0 yaptı. 67’nci ve 70’nci dakikalarda üst üste 2 gol daha atan İbrahim, böylece hattrik yaparken; Altunsu’da son gol maçın sonlarında Erdi Kıbık’tan geldi.

Hakemler için de çok kolay geçen maçta hiçbir oyuncu kart görmezken, farklı yenilmelerine rağmen sahada centilmence mücadele eden Güceli oyuncuların gösterdiği sportmenlik takdirle karşılandı. Şu anda 19 puana sahip olan ve grubun gizli lideri konumunda bulunan Altunsu, ikinci yarıdaki ikinci maçını hafta sonu Giresun’da bir başka zayıf rakibi Teyyaredüzüspor ile yapacak. Şimdi Altunsu-Güce Belediyespor maçının teknik analizini vererek notlarımızı tamamlıyoruz.

HAKEMLER: Soner Demiralp 3, Resul Coşan 3, Deniz Gök 3.

ALTUNSU: Koray 2 – Erdi 3, Ali 3, Osman 2, Suat 2 – Tugay 2 (Kadir 2), İzzet 2 (İbrahim 3), Erkan 2, Barış 2 (Onur 2) – Yakup 3, Fatih Domaç 2.

GÜCE BELEDİYESPOR: Ahmet 1 (Başaran 1) – Murat 1, Barış 2, Mücahit 1, Burhan 1 – Hasan Can 2, Ömer 2, Ali 1, Emin 2, Volkan 3 – Atilla 1.

SARI VE KIRMIZI KART: Yok.

GOLLER: Dk. 8 İzzet, dk. 40 Erkan, dk. 44 Yakup, dk. 47, 67 ve 70 İbrahim, dk. 83 Erdi (7-0).