Altunsu, ilk yenilgiyi Bulancak’ta aldı! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Altunsu, ilk yenilgiyi Bulancak’ta aldı!


İkinci Amatör Küme A Grubu lideri Altunsu, ligdeki 13’ncü maçında Bulancak’ta Samugüneyspor’a 2-1 yenilerek; liderliği değil, namağlupluk unvanını kaybetti…

Giresun İkinci Amatör Küme Futbol Liginde mücadele veren Tirebolu temsilcisi Altunsu, 13 haftadır sürdürdüğü yenilmezlik unvanını Bulancak’ta kaybetti. Sarı-Lacivertliler, ligin 13’ncü haftasında Bulancak deplasmanında Samugüneyspor’a 2-1 mağlup oldular ve böylece sezonun ilk yenilgisini aldılar.

Sezonun son deplasmanı için 19 Mayıs Pazar günü Bulancak’a giden antrenör Serdar Meşe yönetimindeki Tirebolu temsilcisi, kendisini fazla sıkmadığı mücadelenin ilk yarısını 2-0 geride kapadı. İkinci yarıda biraz kıpırdanan Altunsu’da, Ali Kılıç’ın attığı tek gol puan almaya yetmedi ve Sarı-Lacivertliler böylece sezonun ilk yenilgisini aldı.

Normal sezonun bitimine bir hafta kala grubunda liderliğini devam ettiren Altunsu’nun en yakın rakibi Çınarlarspor ile arasındaki puan farkı bire inerken; üçüncü sıradaki Samugüney’in de 23 puanı bulunuyor. Play-off öncesinde ligdeki son maçını Tirebolu’da Çınarlarspor ile yapacak olan Altunsu’da gözler şimdi bu maça çevrildi. 30 puanı bulunan Altunsu’yu 29 puanla ikinci sırada takip eden Çınarlarspor’un, 26 Mayıs Pazar günü Tirebolu’da yapacağı zorlu karşılaşma saat 15’de başlayacak. Normal sezon bittikten sonra gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar kendi aralarında play-off maçları yapacaklar ve bu maçlar sonunda birinci ve ikinci sırayı alan 2  takım bir üst kümeye çıkacak. Son hafta öncesinde B Grubunda da Kayadibi 26 puanla ilk sırada yer alırken; ikinci sıradaki Ali Durağı’nın 25 ve 3’ncü sıradaki Akınspor’un ise 23 puanı bulunuyor. Temsilcimiz Altunsu, grubunda play-off’u garantileyen ilk takım olurken; ikinci takım son haftada belli olacak.