Altunsu, oynamadan kazandı ve liderliğe yükseldi! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Altunsu, oynamadan kazandı ve liderliğe yükseldi!


Giresun 2. Amatör Küme A Grubunda şampiyonluk mücadelesi veren Tirebolu temsilcisi, bu haftaki maçını hükmen (3-0) galibiyetle geçirdi ve son haftaya lider olarak girdi…

Giresun 2. Amatör Küme Futbol Liginde yer aldığı A Grubunda şampiyonluk mücadelesi veren Tirebolu temsilcisi Altunsu, sondan bir önceki maçını oynamadan hükmen (3-0) kazandı ve lider Boztekkespor’dan koltuğu devir aldı. Altunsu’nun, 27 Mayıs Pazar günü Tirebolu’da Darıköyspor ile yapacağı maç, rakip takımın dilekçe vererek maça çıkmayacağını bildirmesi üzerine oynanamadı ve Sarı-Lacivertli temsilcimiz bu maçta hükmen galip ilan edildi. Bu galibiyetle puanını 31 yapan Altunsu, 30 puana sahip Boztekke’den 1 puan önde bulunuyor.

Ligin bitimine bir hafta kala grupta liderliği ele geçiren Altunsu, son haftada Giresun’da en yakın rakibi Boztekke ile karşılaşacak. İlk yarıda sahasında rakibini 2-1 yenen ve şu ana kadar grubun tek namağlup ekibi olan Altunsu, bu maçta en az bir puan aldığı takdirde  şampiyon olacak. Şimdi herkes hafta sonu oynanacak Boztekke-Altunsu maçını bekliyor. Tüm gözler bu maça çevrildi. 3 Mayıs Pazar günü Giresun 15 Temmuz Spor Kompleksinde oynanacak maçta Tirebolu temsilcisine bir puan yeterken; Boztekke’nin ise mutlaka kazanması gerekiyor. İşte böylesine önemli ve kritik maç için Tirebolu temsilcisi Altunsu’nun, genç antrenör Güven Karamanla işi bitirmesi bekleniyor. Sakin kalan ve oyunu kontrolü altında tutan tarafın avantaj sağlayacağı zorlu maçta Tirebolulu sporseverleri, 3 Mayıs Pazar günü Giresun’daki bu önemli mücadeleye davet ediyoruz. Altunsu’yu Giresun’da da yalnız bırakmayalım. Çünkü, işin içinde şampiyonluk ve bir üst lige çıkma durumu var. Bekliyoruz.