Altunsu, şampiyonluğu kendi eliyle Boztekke’ye verdi! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Altunsu, şampiyonluğu kendi eliyle Boztekke’ye verdi!


Giresun 2’nci Amatör Kümede sezonun son maçında takipçisi Boztekkespor ile karşı karşıya gelen Tirebolu temsilcisi, 10 kişi kaldığı mücadeleyi 6-2 kaybederek, hüsran yaşadı..!

Giresun İkinci Amatör Küme Futbol Liginde sezonun son maçı bugün oynandı ve son haftaya lider giren Tirebolu temsilcisi Altunsu, elindeki şampiyonluğu takipçisi Boztekkespor’a kaptırdı. Sahaya birçok as oyuncusundan yoksun olarak çıkan Sarı-Lacivertliler, tam 77 dakika 10 kişi oynadıkları mücadeleden 6-2’lik skorla mağlup ayrıldılar ve büyük hüsran yaşadılar.

Bu sezon genç antrenör Güven Karaman ile iyi bir ivme yakalayan ve son haftaya kadar ligi namağlup olarak götüren Sarı-Lacivertliler, kader maçında herşeyi alt-üst etti. Son maç öncesinde Ali Gündoğdu ve İsmail Kümbül’ün sakatlığına, Barış Melemez’in kadro dışı bırakılması ve Osman Bozkır’ın da takımdan ayrılması, Altunsu’da beklenen sonucu doğururken; Sarı-Lacivertli ekibin bu kritik maçta Salih Hanoğlu ve Uğur Yılmaz gibi iki tecrübeli oyuncusunu ilk 11’e almamasına, sahaya sakat sakat çıkan İsmail Kümbül’ün daha karşılaşmanın 12’nci dakikasında ikinci sarı karttan kırmızı kart görmesi de eklenince, beklenen son kaçınılmaz oldu.

Sahaya elindeki en hazır kadroyu çıkarmak isteyen antrenör Karaman’ın, tecrübeli isimleri idman eksikliği nedeniyle ilk 11’e almaması, ev sahibi ekibin işini daha da kolaylaştırırken; finale her türlü ağırlığını koyan Boztekkespor, maçın hemen başlarında kaptan Zühtü’nün golüyle 1-0 öne geçti. 3’ncü dakikada gelen erken golle oyunda dengeyi kaybeden Altunsu, 12’nci dakikada defansındaki hatanın faturasını ağır ödedi ve İbrahim Keskin, skoru 2-0 yapan golü kaydetmekte güçlük çekmedi. Bu arada, karşılaşmanın 9’ncu dakikasında Boztekke kaptanı Zühtü’nün, İbrahim Yılmaz’a yaptığı sportmenlik dışı harekete prim tanıyan orta hakem Halil Sayın, kısa bir süre karışan oyunda her iki takımdan ikişer futbolcuya sarı kart göstererek, durumu idare etti ve  kaptana verilmesi gereken kırmızı kart es geçti.

Sahada 10 kişi kalan ve rakibine direnmekte zorluk çeken Altunsu, 16’ncı dakikada Zühtü ve 25’nci dakikada Hakan’ın gollerine engel olamayınca, 4-0 geriye düştü. Gardı iyice düşen Altunsu, 27’nci dakikada sonradan oyuna giren Uğur Yılmaz’ın aşırma golüyle skoru 4-1’e getirdi ve ev sahibi Boztekke devre biterken kaptan Zühtü’nün şık vuruşuyla skoru 5-1 yaptı. Karşılaşmanın ikinci yarısında Boztekke kendini fazla sıkmadı ve top dolaştırıp skoru korumak istedi. 10 kişiyle rakibine kafa tutmaya çalışan Altunsu’da ikinci gol 71’nci dakikada geldi ve Fatih Domaç’ın bu golü sadece tabelayı değiştirdi: 5-2.

Şampiyonluğu garantileyen Boztekkespor, tribünleri dolduran seyircilerini iyice coştururken; maçta son sözü 81’de genç oyuncu Mert söyledi ve skor 6-2 oldu. Maç bittikten sonra Altunsulu oyuncular soyunma odasına yöneldiği sırada içerden ve dışardan yapılan sözlü sataşmalarla bir anda saha karıştı ve futbolcular kavgaya tutuştu. Kavganın büyümesi üzerine polisler olaya biber gazı sıkarak müdahale ettiler ve olayın büyümesini önlerlerken; maç sonrası çıkan tatsız olaylar finale gölge düşürdü. Kötü bir final yapan Altunsu, böylece avucuna kadar gelen şampiyonluğu kaçırırken, yeni sezonda tekrar 2. Kümede oynayacak.