Son Dakika

Haziran 15 2024 | Cumartesi
GÜNDEM

Amatör Balıkçı, 10 Kiloluk Levrek Tuttu!

Tirebolulu amatör balıkçı Hasan Alkaş, oltayla yaklaşık bir metre boyunda 10 kiloluk levreği avlayarak, alanında Türkiye rekoru kırdı…

Tirebolu’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nde Güreş Antrenörü olarak çalışan ve boş zamanlarında kıyı balıkçılığı yapan Hasan Alkaş, oltayla yaklaşık 10 kiloluk levrek avlayarak, Türkiye’de bir rekora imza attı.

Boş zamanlarında spinle kıyı balıkçılığı yapan ve geçtiğimiz günlerde Tirebolu’nun Bada Köyü altında sabahın ilk saatlerinde denize olta atıp-çeken genç antrenör Alkaş, saat 04.30 sıralarında yaklaşık bir metre (95 santim) ve 9 ilo 940 gram gelen levreği tek başına yakaladı. Büyük bir sevinç yaşayan ve yakaladığı balıkla poz veren amatör balıkçı, değeri yaklaşık 1 milyon lira olan levrekle arkadaşlarına bir güzel ziyafet çekti.

Spinle avlamada dev levrek balığını kıyıya çeken Alkaş, bu alanda Türkiye rekoru kırarken; sosyal medyada da günün konusu oldu. Kıyı balıkçılığını çok sevdiğini söyleyen ve spinle avlamada bir rekora imza atan Tirebolulu amatör balıkçının tutmuş olduğu levrek, sosyal medyada büyük yankı buldu.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler