Ambulanscıların eğitimi Tirebolu’da yapıldı… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Ambulanscıların eğitimi Tirebolu’da yapıldı…


Doğu Karadeniz Bölgesindeki il ve ilçelerde görev yapan ambülans şoförlerinin, ilçenin liman mevkiindeki sahada gerçekleşen eğitimleri 3 gün sürdü…

Doğu Karadeniz Bölgesindeki il ve ilçelerdeki resmi kurumlarda görev yapan ambülans şoförlerinin parkur eğitimi Tirebolu’da yapıldı. Bölgedeki il ve ilçelerden 30 ambülans şoförünün katıldığı eğitim 3 gün sürdü ve eğitim sonunda başarı gösteren sürücülere belgeleri verildi.

112 Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimliği tarafından düzenlenen ve yılda 2 kez yapılan parkur eğitimi, Tirebolu liman mevkiindeki pazar alanında yapıldı. Bölgedeki Artvin, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Gümüşhane ve Bayburt gibi illerde ve bu illere bağlı ilçelerde görev yapan ambülans şoförlerinin katıldığı eğitim, ileri sürüş uzmanlarının gözetiminde gerçekleşti. Ambülans şoförleri için gerekli olan her türlü ileri sürüş tekniğinin uygulandığı eğitimde, şoförler ve izleyiciler büyük heyecan yaşarlarken; uzmanlardan tam not aldılar.

Daha önceden Giresun’da yapılan söz konusu eğitimlerin bundan sonra Tirebolu’da yapılacağı ifade edilirken; 3 gün süren eğitim sonunda geçerli puan alan sürücülere İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ergin Karadeniz ve ileri sürüş uzmanları tarafından başarı belgeleri verildi. Yıl içindeki ikinci eğitim ise 6 ay sonra yine ayni alanda yapılacak.