Arslancık Köyüne ziyaretçi giremiyor! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Arslancık Köyüne ziyaretçi giremiyor!


Tirebolu’nun Arslancık Köyü Muhtarlığı, korona virüs tedbirleri kapsamında köye ziyaretçi kabul etmeyerek, halkın karantina altında tutulmasını sağlıyor…

Tirebolu Arslancık Köyü Muhtarlığı, uygulanmakta olan korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında köye ziyaretçi kabul etmeyerek, köyün karantina altına alınmasını sağlıyor.

Köy muhtarı Recep Tomak, köy halkının ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 24 saat görevde olduğunu belirterek, köye ziyaretçi kabul etmediklerini ve kendilerini karantina altına aldıklarını söyledi. Muhtar Tomak, “Köy halkımız da yapılan uyarılara ve alınan tedbirlere riayet ederek, dışarıdan gelecek ziyaretçilerini kabul etmiyor ve köyden başka yere de ziyarette bulunmuyor. Köy halkımızın başta gıda maddeleri olmak üzere diğer temel ihtiyaçlarını karşılamak için ihtiyar heyeti arkadaşlarımızla 24 saat göreve hazırız. Devletimizin de her kurumu bu konuda seferber olmuş durumdadır. Karantina dolayısıyla köyümüze tüpçü, sütçü ve ekmek için dışarıdan hiç kimseyi almıyoruz” diyerek, köydeki tüm vatandaşları alınan tedbirler konusunda sık sık uyardığını sözlerine ekledi.