Askerlik yoklama işlemleri kolaylaşıyor! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Askerlik yoklama işlemleri kolaylaşıyor!


Askerlik yoklama işlemleri, 14 Mayıs 2018’den itibaren internet yoluyla e-Devlet’ten de yapılmaya başlanacak…

Askerlikle ilgili yoklama işlemleri artık kolaylaşıyor. 14 Mayıs 2018 tarihinden itiberan başlayacak uygulama ile, yükümlüler artık Askerlik Şubelerine gitmeden internet yoluyla muayenelerini yaptırabilecekler.

Konuya ilişkin olarak Jandarma Genel Komutanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, askerlik çağı gelen gençler bağlı oldukları Askerlik Şubelerine gitmeden e-Devlet Kapısı üzerinden yoklama işlemlerini başlatabilecekler. Yükümlüler bu iş için internet üzerinden www.turkıye.gov.tr/ASAL-yoklama başvurusu adresini kullanarak, muayenelerini yaptırabilecek olup, şubelere gitmek zorunda kalmayacaklar.

Bu duruma göre, Tirebolu’daki Askerlik Şubesine bağlı Espiye, Yağlıdere, Güce ve Doğankent ilçelerinde ikamet eden gençler, 14 Mayıs’tan itibaren şube merkezine gelmeden yukarıdaki internet adresinden yapacakları işlemleri öğrenerek, bulundukları yerlerde muyene işlemlerini yaptırabilecekler. e-Devlet Kapısı üzerinden işlemlerini başlatamayan yükümlüler ise bağlı oldukları Askerlik Şubesine müracaat edecekler. 1999 doğumlu gençlere ve ilgilenenlere önemle duyurulur.