ASKON’dan, Ziraat Odası’na tam not! - EKONOMİ | Tirebolu Ekspress Haber

ASKON’dan, Ziraat Odası’na tam not!


Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON), Tirebolu’da geçen yıl faaliyete geçen Ziraat Odası Fındık Entegre Tesislerinin, yöremiz ekonomisine katma değer sağladığını ve bu yüzden de bölgede örnek teşkil ettiğini duyurdu…

Giresun’un Tirebolu ilçesinde 2019 yılı sonlarında İlçe Ziraat Odası bünyesinde açılan ve bölgede ses getiren Fındık Entegre Tesisleri, yöremiz ekonomisine katma değer vermeye devam ederken; Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Giresun Şubesi Başkanlığı, Tirebolu’daki bu tesisle ilgili önemli saptamalarda bulundu.

Söz konusu derneğin başkanı Yener Türk, Tirebolu Ziraat Odası’nın fındığımıza değer katan örnek bir işletmeyi hayata geçirmesinden duyulan mutluluğa dile getirerek, bu tesisin yöremizde örnek tesis olduğunu söyledi. Geçtiğimiz günlerde Tirebolu Ziraat Odası’nda incelemelerde bulunan Türk, oda tarafından hayata geçirilen fındık kırma, kurutma ve işleme tesisini de ziyaret etti. Tirebolu Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar Dikmen’in de hazır bulunduğu ziyarette, bir açıklama yapan ASKON Şube Başkanı Türk; bu tesisin, Türkiye ve Giresun’un en önemli tarım ürünü olan fındığa katma değer sağlayacak bir yatırım olduğunu belirterek, şunları söyledi:

Tirebolu Ziraat Odası tarafından hayata geçirilen tesis, yöremiz için örnek bir yatırımdır. Bu işletmeyi bir de fındık üreticilerinin temsilcisi olan Ziraat Odası tarafından açıldığını düşünecek olursak, önemi daha artmaktadır. Bu işletmenin açılmasında önemli katkıları bulunan Tirebolu Ziraat Odası Başkanı Erim Yaman ve ekibini yürekten kutluyorum. Bu işletme sayesinde üreticinin fındığı daha da değer kazanacaktır. Bizim, Tirebolu Ziraat Odası gibi üretime ve üretilen ürünlere katma değer sağlayacak işletmelere öncülük edecek girişimcilere ve STK’lara ihtiyacımı var.