Av. Şener’den, kurs öğrencilerine bisiklet ödülü… - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Av. Şener’den, kurs öğrencilerine bisiklet ödülü…


Tirebolu Şirinköy’deki Kur’an Kursunda başarı gösteren 17 öğrenciye, köy imamı ve muhtarının da teşvikleriyle Av. Mehmet Şener tarafından bisiklet hediye edildi…

Tirebolu ilçesine bağlı Şirinköy’de küçük çocukları camiye ve Kur’ana alıştırmak için köy imamı ve muhtarı tarafından yapılan çalışmalar neticesinde başarı gösteren 17 çocuğa bisiklet hediye edildi.

Şirinköy Camii İmamı Ali Rıza Baki’nin önderliğinde gerçekleşen ve köy muhtarı Hayati Tongaz’ın da katkılarıyla köydeki çocukları camiye çeken ve Kur’an okumaya teşvik eden çalışmalar sonucunda başarı gösteren 17 çocuk, Gölağzı mevkiindeki Mavi-Yeşil Restaurant’ın sahibi ve aynı zamanda Giresun Barosu Avukatlarından Mehmet Şener tarafından bisikletle ödüllendirildi.

Şirinköy Camii önünde yapılan Ödül Törenine kendisi de aynı köyden olan Av. Şener ile köy imamı Baki ve köy muhtarı Tongaz’da katıldı. Velilerin de hazır bulunduğu törende bisikletlerine kavuşan küçük çocuklar büyük sevinç yaşarlarken; özellikle köy imamının çocuklar konusunda yaptığı özverili davranış, köylüler tarafından da takdirle karşılandı. Hediye olarak aldığı bisikletleri çocuklara teslim ederken bir hayli mutlu olan sponsor Av. Şener, çocukları sevindirmenin çok güzel bir duygu olduğunu ifade ederek, bisiklet alan çocuklara da trafik konusunda uyarıcı tavsiyelerde bulundu.