Badmintonda Tirebolu yine birinci… - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Badmintonda Tirebolu yine birinci…


Giresun’da düzenlenen Okullararası Badminton Yarışmalarında Tirebolu Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan İlk/Ortaokulu, bir kez daha il birinciliğini ilçemize getirdi…

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı  Okullararası Badminton İl Birinciliği müsabakalarında Tirebolu Şehit Binbaşı Hüseyin Alparslan İlk/Ortaokulu, iki ayrı kategoride il birincisi oldu. Badmintonda geçen yıl da il birinciliğini ilçemize getiren Şehit Binbaşı, bu yıl iki ayrı kategoride şampiyon olarak bir kez daha göğsümüzü kabarttı.

12 okuldan 110 sporcunun katılımıyla gerçekkleşen ve Aksu Şehit Hakan Gemici Spor Salonunda oynanan müsabakalara Beden Eğitimi Öğretmeni Turgay İleli nezaretinde katılan temsilcimiz Şehit Binbaşı, Küçük Kızlar ve Yıldız Erkekler kategorilerinde adını il birinciliğine yazdırmayı başardı.

Şampiyon okulumuzu kutlayan Tirebolu İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, makamında kabul ettiği sporculara çeşitli ödüller verdi. Okul müdürü Ömer Göbel ve Beden Eğitimi Öğretmeni Turgay İleli nezaretinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz’ı ziyaret eden şampiyon öğrenciler, Badmintonda üst üste iki yıl il birincisi olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, kendilerini makamında ağırlayan ve ödüllendiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz’a teşekkürlerini ilettiler. Bu arada, Bayburt’taki grup maçlarına katılan Yıldız Erkekler Badminton Takımı, buradaki şampiyonadan 3’ncülükle döndü. Badmintonda bir kez daha il birincisi olan okulumuzu ve öğrencileriyle yöneticilerini yürekten kutluyoruz.