BAL’da gözler baraj maçına çevrildi! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

BAL’da gözler baraj maçına çevrildi!


Yeni sezonda Bölgesel Amatör Ligde oynayacak ikinci temsilcimizin kim olacağı 21 Nisan’da Görelespor-Espiyespor arasında Atatürk Stadında yapılacak baraj maçında ortaya çıkacak…

Profesyonel liglerin bir alt kademesi olan Bölgesel Amatör Ligde (BAL) Giresun’u temsil edecek ikinci takım, 21 Nisan’da Atatürk Stadında Görelespor ile Espiyespor takımları arasında yapılacak baraj maçında belli olacak.

Bilindiği gibi, BAL’da Giresun’u 2 takım temsil ediyor. Geride kalan sezonda Bulancakspor ile Görelespor’un yer aldığı BAL’da, sezonu daha alt sırada bitiren Görelespor baraj maçı oynamak durumunda kaldı. 2017-2018 sezonunda Giresun Süper Amatör Ligini şampiyonlukla bitiren Espiyespor, BAL vizesi alabilmek için Görelespor ile karşı karşıya gelecek.

BAL’a ait baraj maçı 21 Nisan Cumartesi günü saat 15’de Giresun Atatürk Stadında oynanacak. Bu karşılaşmada kazanan taraf yeni sezonda Bulancakspor ile BAL’da Giresun’u temsil etme hakkını elde edecek. Görele ve Espiye cephesinde baraj maçıyla ilgili son hazırlıklar yapılırken; BAL’da daha önce de yer alan Espiyespor’un yeniden bu lige yükselmek için bir hayli iddialı olduğu bildiriliyor. Büyük bir çekişmeye sahne olacak baraj maçı için hem Göreleli ve hem de Espiyeli taraftarlar, 21 Nisan’ı heyecan içinde bekliyorlar. Baraj maçı için her iki temsilcimize de başarılar dilerken, hak eden kazansın diyoruz ve temsilcilerimizden centilmence bir mücadele bekliyoruz.