Barınağa ilk destek, Cumhuriyet Ortaokulu’ndan! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Barınağa ilk destek, Cumhuriyet Ortaokulu’ndan!


Tirebolu Belediyesi’nin ilçedeki Hayvan Barınağı için “BİR MAMA DA SEN AL” sloganıyla başlattığı kampanyaya ilk desteği veren Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri, büyük bir mutluluk yaşadılar…

Tirebolu Belediyesi’nin, vatandaşlara ve öğrencilere hayvan sevgisi aşılamak ve evcil hayvanları tanıtmak amacıyla başlattığı kampanyaya ilk destek, ilçe merkezindeki Cumhuriyet Ortaokulu’ndan geldi.

Belediyenin “BİR MAMA DA SEN AL” sloganıyla başlattığı destek kampanyası için kolları sıvayan Cumhuriyet Ortaokulu idareci ve öğretmenleri, okulda öğrenim gören öğrencilerin hayvan sevgilerini arttırmak ve barınaktaki hayvanları tanıtmak için harekete geçti. Söz konusu kampanyaya büyük duyarlılık gösteren öğrenciler, okul harçlıklarından kestikleri paralarla kovalar dolusu hayvan maması alarak, öğretmenleriyle birlikte barınağa gidip oradaki hayvanları yemlediler.

Harşıt Havzasındaki barınakta bulunan hayvanları tel kafesler arkasından izleyen öğrenciler, Veteriner Hekimden oradaki hayvanlarla ilgili bilgiler alarak, ellerinde götürdükleri kovalar dolusu mamaları barınaktaki hayvanlara neşe içinde dağıttılar. Öğrencilerin bu jestinden büyük memnuniyet duyan belediye yetkilileri, Cumhuriyet Ortaokulu idarecileri ve öğretmenleriyle öğrencilerine teşekkür ederek, kampanyaya verdikleri destekten dolayı minnet duygularını ilettiler.