Başkan Karabıçak’ın spor sevgisi..! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Başkan Karabıçak’ın spor sevgisi..!


Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, her hafta sonu çocuklarla halı sahada çift kale maç yaparak, onlarla hoşça vakit geçiriyor…

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak’ın spor aşkına diyecek yok. Hafta sonlarında bir gün çocuklarla halı sahada bir araya gelen Başkan Karabıçak, onlarla çift kale maç yaparak, çocukların heyecanına ortak oluyor.

Bu işi uzun süreden beri sürdüren Başkan Karabıçak, her hafta sonu Cuma akşamları Körliman’daki halı sahada çocukları topluyarak, onlarla karşılıklı futbol oynuyor. Çift kale maçta her devre ayrı takıma geçen ve çocuklarla büyük bir zevk içinde karşılıklı futbol oynayan başkanın bu jesti, ilçedeki çocukları son derece memnun ederken; Başkan Karabıçak’da bu işten büyük ölçüde haz duyduğunu ifade ediyor. “Çocuklar bizim herşeyimiz” diyen Başkan Karabıçak, “Hafta sonları onlarla bir araya gelip futbol oynamaktan çok mutlu oluyorum. Çocuklarla halı sahada beraber olup, onlarla vakit geçirmek, hem haftalık yorgunluğumuzu gideriyor ve hem de çocuklara spor yaptırmış oluyoruz. Ayrıca, ben spor yapmayı çok seviyorum. Eğer fırsat bulsam, bu işi hergün yapmak isterim” şeklinde ifadeler kullanırken; çocuklarla buluşmak için hafta sonlarını heyecanla beklediğini sözlerine ekledi.

Öte yandan, ilçedeki sporsever çocuklar da, Belediye Başkanı Karabıçak ile buluşup top oynamak için hafta sonlarını adeta iple çekiyorlar. “Başkanımızın bizimle bir araya gelip top oynaması, bize büyük mutluluk veriyor. Kendisiyle oyun oynamak ve maç yapmak için hafta sonlarını büyük bir heyecanla bekliyoruz” diyen çocuklar, Karabıçak’a “Sporcu Başkan” sıfatını takmaktan sevinç duyuyorlar.