Başkan Karabıçak’tan, Kadın personellere jest! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Başkan Karabıçak’tan, Kadın personellere jest!


Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kurumda çalışan bayan personellerine bir günlük idari izin verdi…

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, bugün kutlanmakta olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kurumda çalışan bayan personellere anlamlı bir jest yaparak, 8 Mart Perşembe günü belediyedeki bayanların bir gün idari izinli sayılacaklarını duyurdu.

Kadınların; kimi zaman vefalı bir eş, kimi zaman fedakar bir anne olduğunu ifade eden Başkan Karabıçak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili yaptığı açıklamada, tüm kadınların bu mutlu gününü kutlayarak, “Hz. Peygamberimizin (Cennet anaların ayağı altındadır) sözünün muhatabı olan kadınlarımız, kimi zaman vefalı bir eş, kimi zaman fedakar bir anne ve kimi zaman da biz erkeklere destek veren en değerli varlıklarımızdır. Bu vesileyle siz kıymetli kadınların bu anlamlı gününü yürekten kutluyor, aileniz ve sevdiklerinizle sağlıklı ve mutlu bir hayat geçirmenizi Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Öte yandan, Tirebolu Belediye Başkanı Karabıçak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle beraberinde Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya ve Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erhan Demiral ile birlikte ilçedeki kurumları tek tek dolaşarak, kurumlarda görev yapan kadınların gününü kutlayıp, esnaflara ve vatandaşlara da karanfil dağıttı.