Başkan Kerim Aksu’dan, Tirebolu’da CHP’ye seçim desteği… - SİYASET | Tirebolu Ekspress Haber

Başkan Kerim Aksu’dan, Tirebolu’da CHP’ye seçim desteği…


Giresun Belediye Başkanı ve Tirebolu eniştesi Kerim Aksu, milletvekili adaylarıyla birlikte ilçemize gelerek hanım köylülerinden Cumhurbaşkanı adayı İnce ve CHP’ye destek istedi…

24 Haziran’daki seçimler için sıkı çalışmalar yapan CHP’nin, il ve ilçe teşkilatlarıyla milletvekili adaylarına büyük destek veren Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, dün geldiği Tirebolu’da beraberindekilerle birlikte ilçeyi dolaşarak esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

Başkan Aksu, eniştesi olduğu Tirebolu’da hanım köylülerinden yakın ilgi görürken; CHP’nin birinci sıra adayı Necati Tığlı ile dördüncü sıra adayı Suat Öndaş ve İl Başkanı Fikri Bilge’de, ilçede Aksu ile birlikte esnafları dolaşarak, onların ekonomik durumlarıyla yakından ilgilendiler. Tirebolu CHP İlçe Başkanı Vehbi Güven ile Kadın Kolları İlçe Başkanı Ayça Kozluca ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu esnaf ziyaretlerinde, sokaktaki vatandaşlarla da sohbet eden Belediye Başkanı Aksu ve milletvekili adayları Tığlı ile Öndaş, ülkenin ekonomik gidişatı konusunda bir hayli dertli olan esnaflarla yapacaklarını paylaşırlarken; işsiz gençlerle de hasbıhal oldular.

Tirebolulu esnaflar ve manavlar, ilçedeki AVM’ler (Süper Marketler) yüzünden iş yapamaz duruma geldiklerini belirterek, CHP’li vekil adaylarına ve Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya, “Nüfusu 20 bin bile olmayan ilçemizde 10 tane Süper Market var. Vatandaşlar semt pazarı kurulduğu gün dışında bizlerden doğru-dürüst alış-veriş etmiyorlar. Herkes markete gidiyor ve bizler de bu yüzden adeta dükkanımızda sinek avlıyoruz. Küçük bir ilçede 10 tane Süper Market olmasını ve bu marketlere ruhsat verilmesini asla kabul edemiyoruz” şeklinde şikayette bulundular.