Başkan sahayı temizledi, maç oynandı! | Tirebolu Ekspress Haber

Başkan sahayı temizledi, maç oynandı!

Tireboluspor Kulübünün fedakar ve sportmen başkanı Adem Kemal, karla kaplı olan İlçe Stadını temizleyerek, Keşap maçının oynanmasını sağladı…

Doğu Karadeniz Bölgesinde geçen hafta etkili olan kar yağışı, birçok yerde amatör maçlara sekte vururken; karla kaplı olan Tirebolu İlçe Stadı’nı büyük bir fedakarlık yaparak temizleyen kulüp başkanı Adem Kemal, hafta sonu yapılması gereken Tireboluspor-Keşap Belediyespor maçının oynanmasını sağladı.

Maçtan 2 gün önce yanına genç antrenör Necati Akyol’u da alan fedakar ve sportmen başkan Kemal, 16 Şubat Pazar günü ilçede oynanması gereken maç için sahada kazma-kürekle kar temizleme çalışması yaptı. Tirebolu Belediyesi’nden de destek alan başkan Kemal, İtfaiye Arazözüne çıkıp sahadaki karın erimesine ve yumuşak hale gelmesine yardımcı olurken; sahaya getirdiği sporcuların da katkısıyla stadın pırıl pırıl hale gelmesini sağladı. Tirebolu İlçe Stadı’nda 2 gün boyunca bıkmadan-usanmadan çalışma yapan başkan Kemal’in bu jesti, spor kamuoyunda takdirle karşılanırken; sportmen başkanın yaptığı bu fedakarlık, hafta sonu oynanan maçın kazanılmasıyla da gerçek değerini buldu.

Bilindiği gibi, Giresun’da birçok ilçede amatör maçlar kar nedeniyle oynanamazken; geçen hafta sonu sadece Tirebolu’da maç oynandı. Adem Kemal başkanın takımı Tireboluspor, kendisi için büyük önem taşıyan Keşap Belediyespor maçını pırıl pırıl bir sahada oynayarak, farklı bir skorla (4-2) kazandı ve bundan en çok Adem başkan memnun oldu. Fedakar başkan Kemal, bundan sonraki haftalar için de konuşarak, “Biz, artık tamamen hedefe kilitlendik. Ara transferde kadromuzu daha da güçlendirdik. Bu kadromuzla geriye kalan haftalardaki tüm maçlarımızı kazanmak için mücadele verip, hedefimiz olan play-off’a mutlaka kalacağız” şeklinde ifadeler kullandı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir