Başkan Takır’dan, ikametgah çağrısı! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Başkan Takır’dan, ikametgah çağrısı!


Tirebolu’da Belediye Başkanlığı tarafından başlatılan “İkametini Tirebolu’ya al, kaybeden Tirebolu olmasın” kampanyası ses getirdi…

Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır, Tirebolulu vatandaşların ikametlerini ilçeye taşımaları için hemşerilerine çağrıda bulunarak, “İkametgahını Tirebolu’ya al, kaybeden Tirebolu olmasın” dedi.

Tirebolu’dan çok sayıda kişinin gurbette yaşadığını, ancak bunların büyük bir bölümünün uzun süre ilçede kaldıklarına dikkat çeken Takır, “Hepimizin bildiği gibi, İstanbul başta olmak üzere yurdun çeşitli yerlerinde çok sayıda hemşerimiz yaşamaktadır. Ailelerinin yanına giderek kışı gurbette geçiren hemşerilerimiz Mart-Nisan aylarında ilçemize dönerek yılın büyük bir bölümünü Tirebolu’da geçirmektedirler. Bu durumda olanlar ve her ne şekilde olursa olsun, başka yerlerde kalan hemşerilerimiz, en geç 23 Aralık 2019 tarihine kadar nüfuslarını ilçemize aldırmalıdırlar. İlçemize katkıda bulunmak için bu fırsatı mutlaka değerlendirmeliyiz. Buradan gurbetçi hemşerilerime sesleniyorum; nüfusunuzu Tirebolu’ya taşıyın ve bu şehri hep birlikte kalkındıralım. Unutmayın ki, sen yoksan, bir kişi eksiğiz demektir” diyerek, ilçe nüfusumuzu 20 binlerin üzerine çıkarmaları gerektiğini bildirdi.

Öte yandan, Tirebolu Belediyesi tarafından başlatılan “İkametini Tirebolu’ya al, kaybeden Tirebolu olmasın” kampanyasına özellikle İstanbul’dan yoğun destek olduğu bildirilirken; bu konuda önemli katkılarda bulunan Sekü Köyü Muhtarı Hasan Aydın ve İstanbul’da kalan Sekü Köyü Derneği Başkanı Halil Yıldız’a ve Sekü Köyü halkına teşekkür edildi.