Başkan Takır’dan, Ziraat Odası’na Ziyaret! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Başkan Takır’dan, Ziraat Odası’na Ziyaret!


Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır, İlçe Ziraat Odası Başkanı Erim Yaman’ı makamında ziyaret ederek, yeni açılan Fındık Entegre Tesisi hakkında bilgi alış-verişinde bulundu…

Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır, İlçe Ziraat Odası Başkanı Erim Yaman’ı makamında ziyaret ederek, oda bünyesinde yeni açılan Fındık İşleme Tesisi hakkında bilgi alış-verişinde bulundu.

Söz konusu tesisin açılışı sırasında ilçe dışında olduğu için açılış törenine katılamayan Belediye Başkanı Takır, Tirebolu’ya böylesine önemli bir tesis kazandıran Ziraat Odası Başkanı Yaman’ı tebrik ederek, kurum adına kendisine başarılar dilerken; başkan Yaman’da, bu tesis sayesinde ilçedeki üreticilere fındık konusunda katma değer kazandıracaklarını ima etti. Ziraat Odası Başkanı Yaman, tesisle ilgili olarak Belediye Başkanı Takır’a yaptığı açıklamada, “Ürettiği fındığı tesisimize getiren çiftçiler, burada ürününü işleterek satışa sunabilecekler. Serbest piyasada 16 ile 16,5 lira bandında işlem gören fındık, burada sağlanan katma değer ile 55-60 lira bandında satışa sunulabilecek. Bundan da kazançlı çıkacak taraf üreticilerimiz olacaktır” dedi. Her iki başkan da tesisin Tirebolu’ya ve üreticilerimize hayırlı-uğurlu olması dileğinde bulunarak, ilçemizde böyle bir tesisin olmasından büyük mutluluk duyduklarını paylaştılar.