Son Dakika

Nisan 19 2024 | Cuma
KÜLTÜR

Başkan Tozlu, Tirebolu’ya döndü..!

Tirebolu İstiklal Mahallesi Kültür ve Çevre Koruma Derneği Başkanı Halil Tozlu, 6 yıllık Ankara macerasından sonra memleketi Tirebolu’ya dönerek, Hıdırellez Şenliklerine kaldığı yerden devam kararı aldı…

Sosyal ve kültürel çalışmalarda bulunan derneklerde yaptığı faaliyetlerle tanınan ve bir süre önce Tirebolu’dan ayrılarak gurbete çıkan cemiyetçi başkan Halil Tozlu, 6 yıllık Ankara macerasının ardından ilçesine dönerek, Devlet Hastanesi’nde göreve başladı.

Tirebolu İstiklal Mahallesi Kültür ve Çevre Koruma Derneği Başkanı Tozlu, gurbette kaldığı 6 yıllık süre içinde ilçesini asla unutmadığını ve Ankara’da Enerji Bakanlığı’nda geçirdiği iş hayatı boyunca hep Tirebolu’yu düşündüğünü ifade ederek, “Gurbet elde kalmak ve Tirebolu’dan uzakta olmak bana gerçekten zor geldi. 6 yıllık gurbet yaşamıma nokta koyup çok sevdiğim ilçeme geri döndüm. Şimdi hedefim, daha önceden büyük bir coşkuyla kutladığımız Hıdırellez Şenliklerine kaldığımız  yerden devam etmektir” dedi. Gurbet hayatına 2017 yılı başlarında nokta koyan Tozlu, Tirebolu Devlet Hastanesi’nde hasta kabul resepsiyonunda görev yapıyor.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler