Başkan Yaman, aday adaylığını açıkladı… - SİYASET | Tirebolu Ekspress Haber

Başkan Yaman, aday adaylığını açıkladı…


Giresun Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ve Tirebolu Ziraat Odası Başkanı Erim Yaman, Ak Parti’den Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu resmen deklare etti…

Giresun Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ve Tirebolu Ziraat Odası Başkanı Erim Yaman, 2019 yılı Mart ayında yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için, Ak Parti’den Tirebolu Belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğunu açıkladı.

12 Kasım Pazartesi günü saat 14’te Kale-Hıdıroğlu Restaurant’ta basın mensupları ve davetlilerle bir araya gelen Yaman, yaptığı özel açıklamada, Ak Parti saflarından Tirebolu Belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğunu bildirdi. Açıklamasında, “Memleketime daha iyi hizmet edebilmek ve yaşanabilir bir Tirebolu için yola çıkıyorum. Allah utandırmasın” diyen Yaman, daha sonra Ak Parti İlçe Başkanlığı’na giderek başvuru evraklarını İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya ile Teşkilat Başkanı Yusuf Bayrak’a teslim etti.

Öte yandan, Ak Parti’de daha önce 12 Kasım’da biteceği açıklanan adaylık başvuru sürecinin, sistemdeki aşırı yoğunluk nedeniyle 16 Kasım Cuma akşamı saat 17’ye kadar uzatıldığı öğrenildi.