Bektaş, Gol Krallığını İlan Etti! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Bektaş, Gol Krallığını İlan Etti!


Tirebolu’da Beden Eğitimi olarak görev yapan ve Doğankentspor’da  futbol oynayan deneyimli krampon Muhammet Bektaş, krallık kupasını aldı…

Uzun bir aradan sonra yeşil sahalara dönen ve gollerini sıralamaya devam eden yılların eskitemediği golcü Muhammet Bektaş, geride kalan 2019-2020 sezonunda futbolculuk yaşamını sürdürdüğü Doğankentspor’u şampiyonluğa taşırken; kendisi de ligin Gol Kralı oldu.

Eski takım arkadaşı ve meslektaşı İbrahim Keskin’in ısrarları sonucu 10 yıllık aradan sonra tekrar yeşil sahalara dönen ve yer aldığı takımlarda golcü özelliğiyle ön plana çıkan Trabzonlu sporcu Bektaş, geride kalan sezon Doğankentspor forması altında 23 gole imza atarken; Mavi-Beyazlı ekibin rakip filelere attığı toplam 74 golün 3’te birine ismini yazdırmayı başardı. Aynı takımda geçen sezon da 22 gol kaydeden ve krallığı az bir farkla kaybeden deneyimli golcü, bu sezon Gol Krallığı kupasının sahibi olmayı başarırken; takımını da Süper Amatör Kümeye çıkardı.

Daha önce yer aldığı takımlarda ve ilçede düzenlenen turnuvalarda “KRAL” lakabıyla anılan ve çok sayıda goller atan tecrübeli oyuncu Bektaş, uzun süredir Tirebolu’da Kazım Karabekir Ortaokulu’nda Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapıyor. Öğretmenlik mesleğinin yanı sıra görev yaptığı ilçede Mavi-Beyazlı kulübün altyapısında da antrenör olarak hizmet veren Bektaş’ın, futbolda ikinci baharını yaşadığını bildiren spor otoriteleri ve kulüp yöneticileri, “Böylesine önemli bir golcüyü keşke daha önce tanısaydık. Onun gibi bir golcü her takıma lazım. Biz, Muhammet hocanın ilerlemiş yaşına rağmen, gösterdiği performansla gençlere taş çıkarmasını ayakta alkışlıyoruz. Helal olsun ona” diyerek, kendisine hayran olduklarını dile getiriyorlar. Biz de ünlü golcüyü kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.