Belediye, EDS ihalesini iptal etti! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Belediye, EDS ihalesini iptal etti!


Tirebolu Belediyesi tarafından 2018 yılında uygulamaya konulacak Trafik Denetleme Sistemiyle ilgili kurulum ihalesi, gelen tepkiler üzerine ertelendi..!

İçinde bulunduğumuz 2018 yılında Giresun ve Tirebolu’da kurulması yolunda çalışmalar yapılan ve hatta kurulumu için ihaleye çıkarılan Trafik Denetleme Sistemi (EDS) ile ilgili ihalenin, belediye tarafından ertelendiği duyuruldu.

Tirebolu’da kurulması yönünde 16 Ocak 2018 tarihinde ihalesi yapılacak olan söz konusu sistemle ilgili, başta Ak Parti İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu olmak üzere çeşitli kesimlerden gelen tepkiler üzerine, ihalenin ertelendiği ilan edildi. Tirebolu Belediye Başkanlığından yapılan söz konusu ihale duyurusunda, “16.01.2018 tarihinde yapılacak olan Trafik Denetleme (EDS) Sistemi kurulumu ve 10 yıl süre ile işletilmesi işine ait ihale ertelenmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Uygulandığı bölgelerde çeşitli sıkıntılara yolaçan ve sürücüleri çileden çıkaran EDS sistemiyle ilgili ihaleden vazgeçilmesi, özellikle Tirebolu’da memnunlukla karşılanırken; belediyenin de bu konuda geri adım atmasının kendisi açısından da iyi olacağı kaydedildi.