Belediyeden altyapı seferberliği! | Tirebolu Ekspress Haber

Belediyeden altyapı seferberliği!

Yöremizde 22 Ağustos ve daha sonra meydana gelen afetten sonra ilçe genelinde seferberlik başlatan Tirebolu Belediyesi, şehrin tüm mahallelerindeki arızaları tek tek gideriyor…

Zor zamanda göreve gelen ve gelir kaynakları kısıtlı olan Tirebolu Belediyesi, 22 Ağustos’ta yöremizde meydana gelen sel felaketiyle altyapısı tamamen bozulan ilçede baş gösteren sıkıntıların üstesinden gelmek için yoğun bir seferberlik başlattı.

22 Ağustos ve daha sonrasında ikinci kez oluşan afette tüm yolları ve alt yapısı bozulan ilçede hummalı bir çalışma başlatan Tirebolu Belediyesi, bin bir yokluğa rağmen, şehrin düzenli ve temiz bir hale gelmesi için tüm ekipleriyle mesai harcıyor. İlçenin tüm sokak ve caddelerini baştan aşağı yenileyen ve altyapının yanı sıra mahallelerdeki su arızalarıyla yeni kanalizasyon hatlarını tamir edip onaran belediyenin, zor şartlar altında sürdürdüğü çalışmalar vatandaşları oldukça memnun ediyor.Ağustos ayından bu yana devam eden çalışmalar son hızıyla sürerken, selden zarar gören kanalizasyon şebekelerinin tamiri, caddelerde parke döşeme işlemleri, sokaklardaki hafriyat temizliği, beton yolların tamiri, tıkalı mazgalların açılması, şehir içindeki mezarlıkların tamiri ve onarımı gibi işler, tek tek ve münavebeli olarak yapılırken; çevre temizliği için de bordür boyama işlemleri ve yeni binaların kanalizsyona bağlanması için yoğun bir mesai harcanıyor.Tirebolu’yu yaşanabilir hale getirme konusunda tüm ekipleriyle birlikte özverili çalışmalarda bulunduklarını kaydeden Belediye Başkanı Burhan Takır, yöremizde Ağustos ayında yaşanan sel felaketinden sonra şehrin bütün cadde ve sokaklarının alt-üst olduğunu dile getirerek, “İlçemizin yaşanabilir bir hale gelmesi için tüm ekiplerimizle gece-gündüz çalışıyoruz. Gelir kaynaklarımız kısıtlı, ancak biz belediye olarak bu sıkıntıların üstesinden gelmeye gayret ediyoruz. Sel felaketinden sonra ilçemizde adeta altyapı seferberliği başlattık. İlçe halkımızın sıkıntı yaşamaması için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Tirebolu ve ilçe halkımız, altyapısıyla üst yapısıyla her şeyin en güzeline layıktır. Gelir kaynaklarımız kısıtlı, ama biz yine de şehrimizi modern bir yaşam alanı haline getirmenin mücadelesini veriyoruz” şeklinde değerlendirme yaptı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir