Son Dakika

Haziran 15 2024 | Cumartesi
KÜLTÜRYAŞAM

Belen’de, Kanber dönemi başladı!

Tirebolu Belen Köyü Derneği’nde hafta sonu gerçekleşen kongrede, 8 yıldır başkanlık yapan Zübeyir Pek, görevi Murat Kanber’e devretti…

Tirebolu Belen Köyü Derneği’nde geride bıraktığımız hafta sonu gerçekleşen olağan genel kurulda, görev değişimi yapıldı ve tam 8 yıldır dernekte başkanlık görevini sürdüren Zübeyir Pek, görevini köylüsü Murat Kanber’e devretti. Belen Köyü Derneği’nin kongresine, yaz tatili dolayısıyla Tirebolu’da bulunan TİRDEF Genel Başkanı İbrahim Aydın’da katıldı.

Belen Köyü Derneği’nde gerçekleşen kongrede bir veda konuşması yapan eski başkan Pek, yeni dönemde görev almayacağını belirterek, 8 yıl boyunca dernek tarafından gerçekleştirilen hizmetleri anlattı ve duyarlı toplum olmanın altını çizdi. Gayet samimi bir havada geçen kongrede Divan Başkanlığını yapan Necip Kanbur, 8 yıldır görevde bulunan Zübeyir Tek ve yönetimine hizmetleri için teşekkür ederek, dernekçiliğin zor olduğunu ve bu konuda birlik ve beraberliğin önemli olduğunu vurguladı.Dernek lokalinde gerçekleşen kongrede konuşmaların ardından seçimlere geçildi ve Murat Kanber başkanlığındaki yönetim göreve seçildi. Belen Köyü Derneği’nde Kanber başkanlığındaki yeni yönetimde Aşkın Pek, Sadullah Semiz, İsmail Semiz ve Halit Semiz gibi isimler yer aldı. Belen Köyü Derneği’nin yeni başkanı Kanber, kendisini ve ekibini göreve getiren üyelere teşekkürlerini sunarak, derneğe uzun süre hizmet eden Zübeyir Pek’e de şükran ve minnet duygularını iletip, yeni dönemde ekip arkadaşlarıyla birlikte önemli işlere imza atacaklarını söyledi.      

 

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler