Berber Burhan, hayata veda etti! - YAŞAM | Tirebolu Ekspress Haber

Berber Burhan, hayata veda etti!


Tirebolu Yeniköy Mahallesi esnaflarından Burhan Tekinalp (79), Bursa’da geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını kaybetti, memleketi Tirebolu’da toprağa verildi…

Tirebolu Yeniköy Mahallesi sakinlerinden ve eski esnaflarından berber Burhan Tekinalp (79), oğullarının yanında kalmakta olduğu Bursa’da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Evli ve 4 çocuk babası Tekinalp’in cenazesi memleketi Tirebolu’da toprağa verildi.

Tirebolu’da uzun yıllar berberlik yapan ve gençliğinde çeşitli takımlarda futbol da oynayan Burhan Tekinalp, yaşlandıktan sonra mesleği bırakarak, mazbut bir hayat yaşamaya başlamıştı. Yaşamını Tirebolu’da devam ettiren ve zaman zaman gurbette bulunan çocuklarının yanına giden berber Tekinalp, son olarak Bursa’ya gitmişti. Bursa’da çalışan ikiz oğulları Ömür ve Serkan’ın yanında vakit geçiren ve istirahate çekilen Yeniköy Mahallesinin berber amcası Burhan Tekinalp, 10 Mayıs Cuma gecesi ani bir rahatsızlık geçirerek kalbine yenik düştü.

Tekinalp’in cenazesi 11 Mayıs Cumartesi günü ailesi tarafından Bursa’dan Tirebolu’ya getirildi. Biri kız ve 3’ü erkek 4 çocuk babası olan Burhan Tekinalp için Tirebolu’da 12 Mayıs Pazar günü hazin bir Cenaze Töreni düzenlendi. Ankara’da görev yapan Hakim Şükrü Tekinalp ile eski profesyonel futbolculardan Serkan Tekinalp, Ömür Tekinalp ve Şükrüye’nin sevgili babaları, Şükran Tekinalp’in biricik eşi olan Burhan Tekinalp’in cenazesine katılanlar, aile fertlerine taziyede bulunurlarken; Serinyaz semtindeki evlerinin önünde alınan helallikten sonra Yeniköy Mahallesi Camiine geçildi. Tekinalp’in cenazesine kalabalık bir topluluk katılırken; Belediye Başkanı Burhan Takır, aile fertlerine taziyede bulunarak, onların acısını paylaştı.

Talihsiz esnaf Tekinalp’in cenazesi, Öğle Namazının ardından kılınan Cenaze Namazından sonra Yeniköy Aile Kabristanlığında toprağa verilirken; Tireboluspor ve yıllarca formasını giydiği Ateşspor Kulübü Başkanlıklarının gönderdiği çelenkler dikkat çekti. Tirebolu Eklspres Ailesi olarak merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir