Beton Tesisinin devri kabul görmedi!

Tirebolu Harşıt Çayı üzerinde bulunan Özel İdareye ait Beton Parke Taşı ve Beton Üretim Tesisi’nin, Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne devri için Ömer Cebeci tarafından Meclise verilen önerge, oy çokluğuyla reddedildi…

Tirebolu’da Harşıt Çayı üzerinde 2013 yılında kurulan v e zarar ettiği gerekçesiyle İl Genel Meclisi tarafından satışa çıkarılan Beton Parke Taşı Yapımı ve Beton Üretim Tesisi’nin, Tirebolu Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne devri için Meclise verilen önerge kabul edilmeyerek, oy çokluğuyla reddedildi.

Mülkiyeti Özel İdare’ye ait olan ve Harşıt Çayı üzerinde 2013 yılında hizmete açılan söz konusu tesis, geçtiğimiz günlerde İl Genel Meclisi’nce Özel İdare Encümeni kanalıyla satışa çıkarılmıştı. Söz konusu tesisin Tirebolu Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne parke vermek kaydıyla devredilmesi hususunda geçtiğimiz günlerde CHP İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Cebeci tarafından önerge verildi. Meclis Başkanlığı, CHP’li üyelerin de onayı ile Meclise sunulan önergenin, üyelerin çoğunluğunun oylarıyla işleme alınmadığını duyurdu. Tesisin satışıyla ilgili sürecin devam ettiği öğrenildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir