Bilgi Yarışmasında İmam-Hatip birinci… - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Bilgi Yarışmasında İmam-Hatip birinci…


Tirebolu’da ortaokullar arasında 2 tur üzerinden yapılan Bilgi Yarışması’nda İmam-Hatip Ortaokulu birinci olurken; Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’da ikinci sırayı elde etti…

Tirebolu’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından orta okullar arasında 2 tur üzerinden yapılan Bilgi Yarışmasında İmam-Hatip Ortaokulu birinci oldu. İlçedeki 12 orta okul arasında gerçekleşen yarışmada ikinci sırayı da Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu elde etti.

22 ve 27 Mart tarihlerinde iki etap üzerinden gerçekleşen ve İmam-Hatip Lisesi Spor Salonunda yapılan Bilgi Yarışmasını, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz ve Şube Müdürü Muammer Şimşek ile ilgili okul müdürleri de yakından takip ettiler. Öğrencilerin 3’er kişilik gruplarla okullarını temsil ettiği yarışmanın ikinci etabı büyük heyecan içinde geçti. Yarışmada öğrencilere Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Genel Kültür ve Genel Yetenek gibi dallarda 15 soru yöneltildi. Büyük çekişmeye sahne olan ikinci turda 3 okul (İmam-Hatip Ortaokulu, Fatih Sultan Mehmet ve Kovanpınar) 260’ar puan aldılar. Bu 3 okula yedek sorular yöneltilirken, salonda heyecan zirveye çıktı. 3 yedek sorudan 3’ünü de doğru cevap veren İmam-Hatip Ortaokulu ilçe birincisi ilan edilirken; Fatih Sultan Mehmet ve Kovanpınar ikincilik için yarıştı. Son yedek soruda eşitliği bozan Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu ilçe ikincisi olamaya hak kazandı.

Tirebolu’daki orta okullar arasında ilk iki sırayı alan 2 okulumuz İmam-Hatip Ortaokulu ve Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, Nisan ayı içinde ilde yapılacak Bilgi Yarışmasında ilçemizi temsil edecekler. Her iki okulumuzu tebrik ediyor ve kendilerine ildeki yarışmada başarılar diliyoruz.