Bir hayırsever, 50 aileye gıda yardımı yaptı! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Bir hayırsever, 50 aileye gıda yardımı yaptı!


Tirebolu’nun Yeniköy Mahallesi’nde oturan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir hayırsever, mahalledeki ihtiyaç sahibi ailelere verilmek üzere 50 aileye gıda yardımında bulundu…

Tirebolulu bir hayırsever, korona virüs tedbirleri kapsamında evlerinden çıkamayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara katkıda bulunmak amacıyla Yeniköy Mahallesi Muhtarlığı kanalıyla 50 aileye gıda yardımında bulundu.

İlçenin Yeniköy Mahallesinde oturan ve isminin açıklanmasını istemeyen hayırsever, mahalledeki ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere her bir aile için 300 liralık gıda maddesi yardımı yaptı. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında önemli hizmetlere imza atan ve bu nedenle de kamuoyunda büyük takdir toplayan Yeniköy Mahallesi Muhtarı Osman Altay, toplam tutarı 15 bin lirayı bulan gıda maddelerini, mahalledeki gençlerle ihtiyaç sahibi 50 aileye dağıttı. İçinde bulunduğumuz zor günler dolayısıyla mahalledeki bir hayırseverin, 50 aile için gıda yardımında bulunmasından büyük memnunluk duyduklarını belirten Yeniköy Mahallesi Muhtarı Altay, “Biz, muhtarlık olarak her zaman zor günlerde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz ve özellikle yaşlılarımızın evinde kalmaları için onlara destek oluyoruz. İnşallah bu zor günler çabuk geçer ve biz de normal hayata döneriz. Mahalle halkımızın talepleri için her zaman yardıma hazırız ve onlara bir telefon kadar yakınız. Halkımızın istek ve önerileri için (0534 609 69 73) nolu telefonumuz 24 saat açıktır. Bu vesileyle mahalle halkımıza bir kez daha –EVDE KALIN, SAĞLIKLI OLUN- mesajımızı iletmek istiyoruz” dedi.