Son Dakika

Mayıs 28 2024 | Salı
EĞİTİMSPOR

Bocce’de, Yine İl Birincisiyiz!

Tirebolu Halide Edip Adıvar MTAL, Bocce’de şampiyonluğa adeta abone olurken; bu yıl üst üste 3’ncü kez il birinciliğini elde ederek, gruplarda ilimizi temsil etmeye hak kazandı…

Tirebolu’da eğitim-öğretim faaliyetlerini kısıtlı sayıda öğrencilerle ve dar imkanlarla sürdüren Halide Edip Adıvar MTAL, sportif ve kültürel alanlarda da Tirebolu’nun adını ön plana çıkaran okullarımızdan biri olarak dikkat çekiyor. İşte bunun son örneği, Okul Sporları kapsamında Giresun’da yapılan Bocce İl Birinciliği’nde yaşandı. Söz konusu spor dalında okulda daha önce görev yapan Beden Eğitimi Öğretmeni Ali Çilesizoğlu’nun başlatmış olduğu başarı grafiğine bir yenisini daha ekleyen Halide Edip Adıvar MTAL, bu yıl da Bocce’de yine il birincisi oldu.

Bu dalda il birinciliklerine adeta abone Tirebolu temsilcisi, bu defa Beden Eğitimi Öğretmeni Yunus Emre Zengin nezaretinde katıldığı Bocce İl Birinciliği’nde yine şampiyon oldu ve Giresun’u gruplarda temsil etmeye hak kazandı. Okul müdürü Eyüp Yıldırım, özellikle Bocce’de başarıdan başarıya koşan ve hemen hemen her yıl bu dalda birinci olan öğrencilerini ve öğretmenlerini tebrik ettiğini belirterek, “Bocce’de ilçemizin adını her yıl ön plana çıkaran okulumuz bu yıl da 3’ncü kez il birincisi olup, bizi gururlandırmıştır. Bu spor dalında bize bu yıl 3’ncü şampiyonluğu kazandıran öğretmen ve öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. İnşallah gruplarda da ilimiz ve ilçemizi başarıyla temsil ederiz” dedi.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler