Bu onur kaleci M. Akif Önal’ın! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Bu onur kaleci M. Akif Önal’ın!


Bu sezon BAL’da 5. Grup ekiplerinden Aksarayspor’un kalesini koruyan Tirebolulu deneyimli file bekçisi Mehmet Akif Önal, 22 maçta kalesinde gördüğü 9 golle Türkiye Liglerinin en az gol yiyen kalecisi olurken, BAL’da “Yılın Kalecisi” ünvanını elde etti..!

Tirebolulu file bekçisi Mehmet Akif Önal (28), bu sezon Türkiye Liglerinin en az gol yiyen kalecisi ünvanını aldı. BAL 5. Grup ekiplerinden Aksarayspor’un kalesini koruyan deneyimli eldiven, takımı averajla sezonu ikinci bitirirken, 22 maçta kalesinde gördüğü 9 golle, kendi kategorisi dahil, tüm profesyonel liglerin en az gol yiyen file bekçisi oldu.

Futbola 2003 yılında memleketinin takımı Altunsu’da başlayan ve 2006’da Giresunspor’a giden Tirebolulu başarılı file bekçisi M. Akif, 7 yıl Yeşil-Beyazlı ekipte oynadıktan sonra 2013 yılında Yeni Yozgatspor’a transfer oldu. Buradan Erzincan’a geçen M. Akif, 2015 yılında Körfez İskenderunspor’a gitti. 2016’da amatöre dönüş yapan tecrübeli kaleci, son 2 sezondur BAL’da mücadele veren Aksarayspor’da forma giyiyor.

BAL 5. Grupta şampiyonluğu averajla rakibi Nevşehir’e kaptıran Aksarayspor’da çok başarılı bir sezon geçiren ve 22 maçta sadece 9 gol yiyen Tirebolulu deneyimli file bekçisi M. Akif, bu kategoride yer alan takımların kalecilerinden daha az gol yerken, BAL’da Yılın Kalecisi seçilerek, Türkiye Liglerinde yeni bir rekora imza attı. Takımı şampiyon olamadığı için bir hayli üzgün olduğunu söyleyen rekortmen kaleci M. Akif, geride kalan sezonda Türkiye Liglerinin en az gol yiyen kalecisi olma ünvanıyla teselli bulurken; futbola yeni sezonda büyük bir ihtimalle yine Aksarayspor’da devam edeceğini bildirdi.