Bunlar da Arslancık’ın Mezarlık Timleri! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Bunlar da Arslancık’ın Mezarlık Timleri!


Korona virüs tedbirleri kapsamında aldığı özel önlemlerle dikkat çeken Tirebolu’nun Arslancık Köyü Muhtarı Tomak, gençlerden kurduğu ekiplerle köy mezarlığını temizletiyor…

Tirebolu ilçesine bağlı en büyük köylerden biri olan ve eski Doğankent yolu üzerinde bulunan Arslancık Köyünde, korona virüs tedbirleri nedeniyle özel önlemler alan muhtar Recep Tomak, şimdi de köy mezarlığının temizlenmesi için köyde gençlerden oluşan bir Temizlik Timi kurdu. Önümüzde Ramazan Bayramı olduğu için köy mezarlığını tertemiz hale getirmeyi düşünen muhtar Tomak’ın kurduğu timler, motorlarla ot biçme ve kırpma çalışmalarına başlarken; çevre temizliğine de çok dikkat ediyorlar. Muhtar Tomak’ın bu jesti, köy halkı arasında memnunlukla karşılanırken; genç muhtarın köyde zaman zaman yaptığı toplumsal çalışmalar da takdirle anılıyor.

Köy muhtarı Tomak, köydeki mezarlığın bayrama hazır hale gelmesi için büyük gayret sarfettiklerini belirterek, “Köyde kurduğumuz Temizlik Timiyle mezarlığımızı pırıl pırıl yapacağız. Vatandaşlarımızın bayramda ölülerini kolayca ziyaret edebilmeleri için bu yıl böyle bir ekip çalışması başlattık. Bu konuda bize destek olan gençlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.