Burası Çocuk Parkı mı, Kamyon Garajı mı? - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Burası Çocuk Parkı mı, Kamyon Garajı mı?


Tirebolu’nun Çarşı Mahallesi liman mevkiinde belediye tarafından Çocuk Parkı olarak düzenlenen alanın kenarına kamyonların park edilmesi şikayet konusu oldu..!

Tirebolu’nun Çarşı Mahallesi’nde deniz dolgusu yapılarak ortaya çıkarılan alana belediye tarafından dizayn edilen Çocuk Parkı’nın yanında bulunan yol kenarının, kamyoncular tarafından park yeri haline getirilmesi, mahalle sakinlerinin şikayetine yol açıyor.

İlçenin liman mevkiinde yer alan ve mahalle sakinlerine ait çocuklar tarafından oyun alanı olarak değerlendirilen parkın, yol kenarına çekilen kamyonlar yüzünden kullanılamaz hale geldiğini öne süren mahalle sakinleri, “Söz konusu alana çekilen kamyonlar nedeniyle çocuklarımız hem korkmakta ve hem de sıkıntı çekmektedir. Çocuklarımızın parkta rahatça dolaşıp oynamaları için, park kenarına araç park edilmemesi gerekmektedir. Şimdi soruyoruz, belediye burayı Çocuk Parkı olarak mı, yoksa kamyonlara park yeri olarak mı yaptı? Bu yanlışlığın en kısa zamanda düzeltilmesini istiyor ve bekliyoruz” diyerek, şikayetlerini dile getirdiler.

Mahalle sakinleri, Belediye Başkanlığı’nın söz konusu soruna el atmasını bekliyor. Mahallede çocukların oynayacağı başka bir alan olmadığı için, Çocuk Parkı olarak düzenlenen bu alanın çocukların normal şekilde istifadesine açık tutulması isteniyor.