Burası hem kayık iskelesi, hem otopark! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Burası hem kayık iskelesi, hem otopark!


Otopark sorunu bir türlü çözümlenemeyen Tirebolu’da, sahil yolu kenarlarına sığmayan araçlar, Balıkçı Barınağı’na ait iskeleyi de park yeri olarak kullanmak zorunda kalıyorlar..!

Giresun’un Tirebolu ilçesinde bir türlü çözümlenemeyen otopark sorunu, şehir merkezinde Semt Pazarı kurulduğu Cuma günleri büyük sıkıntı yaratıyor. İlçe merkezinden geçen sahil yolu kenarlarını hınca hınç dolduran araçlar, burası yetmeyince, Balıkçı Barınağına ait iskeleyi de otıopark olarak kullanmak zorunda kalıyorlar.

Tirebolu Belediyesi’nin en önemli sorunlarından birisi olan otopark konusu bu zamana kadar çözüme kavuşrurulamadığı için, özellikle Cuma günleri ilçede şehiriçi trafiği adeta arap saçına dönüyor. İlçedeki semt pazarına çevre ilçelerden ve köylerden araçlarıyla alış-veriş yapmaya gelen araç sahipleri,  şehir merkezinde belirli bir otopark yeri gösterilmediğinden dolayı, öncelikle sahil yolu kenarlarını ve ana sokaklardaki cepleri park yeri haline çeviriyorlar. Buraları dolduran araçlar, ilçe merkezinde başka parrl yeri bulamadıklarını için Balıkçı Barınağı’na ait kayık iskelesini otopark olarak kullanmak durumunda kalıyorlar.

İlçedeki balıkçıların bu durumdan şikayetçi oldukları gözlenirken; iskeleye demirleyen ya da karaya çekilen kayıklar, motorlu araçlarla aynı alanı kullanmak zorunda bırakılıyorlar. İlçede otopark sorununun çözümlenememesi yüzünden esnafların da büyük sıkıntı çektikleri ifade ediliyor. İlçedeki tüm yol kenarlarını ve şehir içindeki cepleri dolduran araçların ilginç görüntüsü, Tirebolu’daki otopark sıkıntısını açıkça ortaya çıkarıyor. İlçedeki esnaflar ve vatandaşlar, otopark sorununun bir an önce çözümlenmesi için ilgili ve yetkili mercilerden gerekli hamlenin yapılmasını bekliyor ve istiyorlar. Tirebolu’nun bu sorunu bakalım ne zaman çözülecek?