Büyük Zafer’in 96’ncı yıldönümünü kutladık! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Büyük Zafer’in 96’ncı yıldönümünü kutladık!


30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Tirebolu’da 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’ndaki Atatürk Büstü’ne çelenkler konuldu…

Büyük Zafer’in 96’ncı yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi, 30 Ağustos Perşembe günü (bugün) Tirebolu’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Özgürlük Zaferi’nin 96’ncı yıldönümü münasebetiyle Tirebolu’da İlçe Kaymakamı Abdulkadir Şahin’in himayelerinde çelenk koyma töreni yapıldı.

30 Ağustos Perşembe sabahı saat 00.9’da Tirebolu’da liman mevkiindeki 15 temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda ilçe protokolünün katılımı ile Atatürk Büstü’ne çelenkler konuldu ve Büyük Önderin manevi huzurunda saygı duruşu yapıldı. Tirebolulu gazilerin de katıldığı çelenk koyma töreninden sonra İlçe Kaymakamı Şahin, makamında tebrikleri kabul etti.

Türkiye’de özgürlük meşalesinin yakıldığı gün olan 30 Ağustos, Cumhuriyetin temelinin atıldığı gün olarak bilinirken; 30 Ağustos aynı zamanda Türk tarihinin dönüm noktasıdır. İşte bu Büyük Zafer’in 96’ncı yıldönümünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Cumhuriyetin temellerinin atıldığı ve özgürlük meşalesinin yakıldığı gün olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nız kutlu olsun..!