CAMİLERİMİZ İBADETE AÇILIYOR… - KÜLTÜR | Tirebolu Ekspress Haber

CAMİLERİMİZ İBADETE AÇILIYOR…


29 Mayıs Cuma gününden itibaren camilerde sosyal mesafeli vakit namazları kılınacak olup, Cuma Namazları da her cami için belirlenen açık alanlarda eda edilecek…

Korona virüs salgını nedeniyle yaklaşık 3 aydır kapalı kalan camilerimiz, 29 Mayıs Cuma gününden itibaren ibadete açılıyor. Buna göre, camilerimiz 29 Mayıs’tan itibaren cemaatle buluşacak.

Salgın nedeniyle Mübarek Ramazan ayını mahzun geçiren camilerimiz, 29 Mayıs Cuma gününden itibaren kapılarını açacak ve cami içerisinde sosyal mesafe kuralına göre, öğle ve ikindi namazları kılınabilecek. Belirlenen tarihten itibaren yeni düzenlemelerle cemaati karşılayacak olan camilerimizin içi, Cuma Namazları için kullanılmayacak olup, bu namaz için camilerin avluları ve belirlenen açık alanlar kullanılacak.

Tirebolu’da 29 Mayıs’tan itibaren Cuma Namazları; Körliman Site Camii, Yunus Emre Camii ve Körliman Camii haricinde tüm camilerin avlusunda kılınabilecek. Köy camilerinde Cuma Namazları ise müsait olanların avlularında eda edilecek. Öte yandan, Tirebolu Belediyesi Dezenfekte Timleri, şehir içinde ibadete yeniden açılacak camilerde ilaçlama çalışmaları yaparak, buraları ibadete hazır hale getirdiler. Bu arada, camilerin açılışı dolayısıyla Tirebolu’da Demirci Mahallesi’ndeki İmam-Hatip Lisesi Tatbikat Camiinde 29 Mayıs Cuma günü saat 11-11.30 arasında İlçe Müftüsü İdris Başkıran’ın da katılımıyla  Şükür Kurbanı kesilecek ve kesilen kurbanın etleri ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir