Çatışmada vurulan asker, Tirebolu’da şehit oldu! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Çatışmada vurulan asker, Tirebolu’da şehit oldu!


Tirebolu, şehit askeri memleketi Konya’ya uğurlarken; 9 Temmuz Pazartesi günü saat 14.30’da gerçekleşen uğurlama töreninde acılı siren sesleri caddeleri adeta inletti..!

Güce ilçesine bağlı Kavaklıbel Yaylasında PKK’lı teröristlerle askerler arasında sağlanan sıcak temas sırasında ağır yaralanan ve sabah saatlerinde Tirebolu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Jandarma Astsubay Uzman Çavuş Ali Cevizci, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit oldu. Tirebolu’da 9 Temmuz Pazartesi sabahı yaşanan bu acı olay, şehidin Konya Ilgın’daki baba ocağına ateş gibi düştü.

Edinilen bilgiye göre, Güce’ye bağlı Yaşmaklı Bölgesi Kavraz mevkiindeki Kavaklıbel Yaylasında 4 gündür PKK’lı teröristlerle devam eden mücadele sırasında, 8 Temmuz akşamı askerlerin açtığı ilk ateş sonrası havanın da kararmasından yararlanan teröristler ormanlık alana kaçtı. Kaçan teröristlerin yakalanması için bölgeye takviye kuvvetler sevkedilirken; 9 Temmuz Pazartesi sabahı erken saatlerde teröristlerin kaçtığı ormanlık alanda PKK’lılarla sıcak temas sağlandı. Ormanlık alanda yapılan operasyon sırasında askerlerimizden Ali Cevizci, karşılaştığı teröristle girdiği çatışmada kasıklarından aldığı mermilerle ağır şekilde yaralandı.

Aslen Konyalı olduğu öğrenilen ve Bulancak Jandarma Bölük Komutanlığında görevli Astsubay Uzman Çavuş Cevizci, acil olarak en yakın sağlık kuruluşu olan Tirebolu Devlet Hastanesi’ne getirildi. Burada yoğun bakıma alınan talihsiz asker, hastaneye gelişinden iki saat sonra son nefesini vererek şehit oldu. Acı olayın duyulmasından sonra Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ile birlikte Jandarma Alay Komutanı Albay Bahattin Murat Yakın, Tirebolu Kaymakamı Abdulkadir Şahin, Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, Güce Belediye Başkanı Hayrettin Geçgel ve Doğankent Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin, Tirebolu Devlet Hastanesi’ne geldiler. İlçedeki diğer protokol üyeleriyle vatandaşların da akın etmesiyle Tirebolu Devlet Hastanesi’nin önü bir anda ana-baba gününe dönüşürken; şehit asker için Tirebolu Devlet Hastanesi’nde yapılan incelemelerin ardından, Ali Cevizci’nin Türk Bayrağına sarılı tabutu askerler tarafından Cenaze Arabasına konularak acılı siren sesleri eşiliğinde Giresun’a uğurlandı.

Şehit asker için Giresun’da tören düzenleneceği ve buradan da hava yolu ile memleketi Konya’nın Ilgın ilçesine uğurlanacağı öğrenilirken; cenazesinin de 10 Temmuz Salı günü (yarın) Ilgın’da askeri törenle toprağa verileceği kaydedildi. Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyor, vatanımızın başı sağ olsun diyoruz…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir