Çay-Kur’da başvuru tarihi belli oldu! - EKONOMİ | Tirebolu Ekspress Haber

Çay-Kur’da başvuru tarihi belli oldu!


Çay-Kur’a bağlı fabrikalara bu yıl alınacak mevsimlik işçiler için 24 Şubat’ta başlayan başvuru tarihinin 28 Şubat Cuma günü sona ereceği açıklandı…

Çay-Kur Genel Müdürlüğü’ne alınacak 830 mevsimlik işçiyle ilgili 24 Şubat’ta başlayan başvuru tarihinin 28 Şubat Cuma günü sona ereceği açıklandı. Çay-Kur’a bağlı fabrikalara alınacak işçilerin, sadece bir fabrika için başvuru yapabileceği duyuruldu.

İş-Kur kanalıyla yapılacak müracaatlarda SGK’lı işçilerin de mevsimlik işçi olarak alınabileceği duyurulurken; başvuruların İş-Kur kanalıyla gerçekleştirileceği açıklandı. Bölgedeki fabrikalara toplam olarak 830 mevsimlik işçinin alınacağını bildiren yetkililer, bunun 760’ının beden işçisi,  47’sinin engelli ve 23’ünün de eski hükümlü olacağı kaydedildi. Yapılacak alımların Rize için 565 tahmil tahliye işçisi, 35 engelli ve 17 eski hükümlü olmak üzere 617 kişi; Trabzon için 120 tahmil tahliye işçisi, 9 ewngelli ve 3 eski hükümlü olmak üzere 132 kişi; Artvin için 75 tahmil tahliye işçisi, 3 engelli ve 2 eski hükümlü olmak üzere 80 kişi ve Giresun (Tirebolu) için 1 eski hükümlü olmak üzere toplam 830 kişi şeklinde olacağı duyuruldu. Öte yandan, bölgede önemli bir potansiyeli bulunan Tirebolu Çay Fabrikası’na sadece 1 adet eski hükümlü işçi kontenjanı verilmesi hayretle karşılandı.