ÇAYDA KONTENJAN ARTIYOR! - EKONOMİ | Tirebolu Ekspress Haber

ÇAYDA KONTENJAN ARTIYOR!


Çay-Kur Genel Müdür Vekili Alim, ikinci sürgün çay alımlarının bayramda da devam edeceğini belirterek, günlük kontenjan uygulamasının 20 kilonun üzerine çıkacağını bildirdi…

Çay-Kur Genel Müdürlüğü’nden çay üreticilerine verilen sevindirici haberde, alımlarda uygulanan kontenjanın arttırılacağı ve alımlara bayramda da devam edileceği bildirildi. Çay-Kur Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, alımlarda kaliteye dikkat ettiklerini ve bu yüzden kontenjan uygulaması yaptıklarını belirterek, halen devam etmekte olan ikinci sürgün döneminde kontenjanın arttırılacağını söyledi.

İkinci sürgün döneminde üreticilerden bugüne kadar 120 bin ton yaş çay alındığını ifade eden Çay-Kur Genel Müdürlüğü yetkilileri, alımlarda kalitenin arttırılmasının amaçlandığını ifade ederek, “İkinci sürgün dönemine 50 kilo kontenjan üst sınırıyla başlamamız tepki toplamıştı, ancak alımların hemen başında kontenjan uygulamadaki esas maksadımız; kaliteli çay alabilmek ve üreticilerimizin birbirinden farklı çay satmasını engellemektir. Üreticilerimiz acele etmesinler, günlük verilen kontenjan miktarları kadar çay satsınlar. Planlamalarımıza göre kontenjan üst sınırı 20 kilo ve üzerinde olacaktır. Çay alımlarımız bayram süresinde de devam edecek ve taahhüt ettiğimiz çayı alacağız” şeklinde değerlendirmede bulundular.    


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir