Çayda verim ve kalite daha da artacak! - Genel | Tirebolu Ekspress Haber

Çayda verim ve kalite daha da artacak!


Çay-Kur Genel Müdür Vekili Alim, geçen yılı rekor alımlarla kapayan fabrikaların, bu yıl daha da verimli bir sezon geçirmesi için çalıştıklarını söyledi…

Geride kalan 2019 çay sezonunu rekor alımlarla kapatan Çay-Kur’un, 2020 yılı çay sezonu hazırlıkları başladı. Çay-Kur Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, geçen yıl başarılı bir sezon geçirdiklerini belirterek, bu yılki alımlarda verim ve kaliteyi arttırmak için önemli çalışmalar yapacaklarını bildirdi.

Çayın kalitesini arttırmak için öncelikle bahçeden, yani üreticilerden başlanacağını ifade eden Alim, bu konuda şu ifadeleri kullandı: “Çayda kalitenin arttırılması için kademe kademe çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Verim ve kalitenin 2020 yılında daha yukarı çekilmesi için çalışmalarımız aralıksız olarak hem masada ve hem de alanda devam ediyor. İnşallah Çay-Kur olarak yeni sezona eksiksiz ve hazır bir şekilde başlayacağız. Çayda bu yılki hedefimiz, verim ve kaliteyi en üst seviyelere çıkarmaktır, biz kurum olarak bunun gayreti içerisindeyiz.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir